SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Brad Friedel: "Çalışma izni alsam Galatasaray'a gelemezdim!"

FUTBOL | 23.03.2021 19:00

Galatasaray'ın eski kalecilerinden Brad Friedel, Sarı Kırmızılılar'a transferiyle ilgili yıllar sonra çarpıcı bir itirafta bulundu.

Brad Friedel: "Çalışma izni alsam Galatasaray'a gelemezdim!"

1995/96 sezonunda Galatasaray'ın kalesini koruyan Brad Friedel, Four Four Two dergisine verdiği röportajda Sarı Kırmızılılar'a transferiyle ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu. Birleşik Amerikalı eski eldiven, Türkiye'ye gelmesinin en önemli nedeninin İngiltere ve İskoçya'da çalışma izni alamaması olduğunu söylerken şunları kaydetti:

"Newcastle United ile sözleşme imzaladım ve üç ay boyunca iş izni almaya çalıştım. Sonrasında Sunderland'e gittim ama yine geri çevrildim. Southampton'da oynamayı da denedim ama başaramadım. Celtic beni denemiş ve kontrat teklif etmişti. Ancak bunu kabul etmedim. Orada da çalışmak için izin alabileceğimden emin değildim. Kabul edilmem için milli takımın son iki sezonda oynadığı maçların %75'inde yer almam gerekiyordu. Bu da genç bir kaleci için zordu. Bu durum beni Brondby ve Galatasaray'a götürdü. Aksi hâlde bu iki tecrübeyi de edinemezdim."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya