SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Nereden nereye...

FUTBOL | 08.11.2019 01:04

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Nereden nereye...

Beşiktaş, Braga önünde ne kadar dezavantaj varsa hepsine sahipti. Belki de en önemlisi sahalarda ender görülen bir şekilde hocasını evinde bırakarak bir maça çıkmıştı. Düşünsene hocanız yok, kadroda hazır olmayanlar ve sakatlar fazla, üstüne rotasyon, uzun bir yolculuk ve saha şartları. Hepsi Beşiktaş'ı buldu dün gece. Ha bir de haksız yere atılan Lens ve koca bir yarı 10 kişi oynamak. Zaten Beşiktaş'ın Portekiz'e giderken ne çok umudu ne de havası vardı. Sıfır puanla grubunda dibe çakılmıştı. Bu tablodan çıkması mucizeydi.  

SAHAYA ÇIKAN 11 UMUTSUZLUĞUN GÖSTERGESİ

Sahaya çıkan 11 umutsuzluğun göstergesiydi.  Braga da bütün özgüveni ve gücüyle saldırarak başladı maça. Özellikle kanatlardan takımımızı çok zorladılar ve golü istediklerini gösterdiler erken de buldular. Beşiktaş ilerde çoğalamanının ve üretkensizliğin sıkıntısını çekti oyun boyunca. Oguzhan saman alevi gibi bir parıldadı, sonra da söndü.

OFANSİF OLARAK TEK KATKI BOYD'DAN

Hücum anlamında bir tek Boyd bir şeyler yapmaya çalışıyordu ve bu isteğini şık bir golle de taçlandırdı. Ne enterasandı ki o gol Kartal'ın o ana kadarki en büyük tehlikesiydi.  Dünkü sonuca bakıp Beşiktaş ı oyunculara çok abanmanın anlamı yok. Braga kadrosunu oturtmuş, yıllardır birlikte oynayan makine düzeninde işleyen bir takım. Beşiktaş ise "biran önce Avrupa eziyeti bitsin de ligde seri yapalım" mentalitesinteydi. Bence haklılar belki ülke puanı, sıfır çekerek prestij kaybı riski vardı ama böylesine maçlara konsantre olma zorluğunu yaşadılar. Üstelik getirisi olmayan bir ligde oynuyorsanız. Finale kadar gitme olasılığınız varsa tabii ki sonuna kadar kovalarsanız ama bu da mümkün olmadığı için böyle sonuçlar doğal.

GECENİN KAZANIMI GENÇ KARTAL

Bana göre kötü gecenin en büyük karı genç Kartal 'in ilk 11 de başlayıp iyi bir mücadele göstermesiydi. Hiç olmazsa geleceği kurtarma adına bir gencin kazanılıyor olması daha değerliydi. Evet bu sonuç sonrası son dönemde Avrupa'da başarılarına alıştığımız Beşiktaş bu kulvara veda etmiş oldu. Bunu görünce çok değil 3 -4 sezon öncesi şampiyonlar liginin tozunu attıran o takımı görünce kendi kendime nereden nerelere geldik deyiverdim.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya