SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Brezilya'da Koronavirüs'e karşı futbol takımları bir araya geldi

FUTBOL | 22.03.2020 15:01

Brezilya ligi ekiplerinden koronavirüs ile mücadele konusunda örnek bir davranışa imza attı ve tesislerinin kapısını sağlıkçılara açtı.

Brezilya'da Koronavirüs'e karşı futbol takımları bir araya geldi

Bahia, Atletico Paranaense ve Sao Paulo kulüpleri antrenman tesislerini ve stadyumlarını salgınla mücadele konusunda kullanılabilmesi için yetkililere teklifte bulundu.

Bahia Valisi yaptığı açıklamada, 28 odalı eğitim merkezlerinin COVID - 19 salgını boyunca hastalara açık olacağını ifade etti.

Atletico Paranaense kulübü de antrenman sahaları ve stadyumlarının gerekli görüldüğünde koronavirüs ile mücadele kapsamında yetkililere açılacağını belirtti.

Sao Paulo kulübü ise, geçen yıl Copa Amerika’nın açılışının da yapıldığı stadyumlarına ve antrenman tesislerinin bu virüsle mücadelede yetkililere açık olduğunu belirtti.

Güney Amerika ülkesi Brezilya’da koronavirüs vaka sayısı 621’e ulaşırken, 6 kişi de bu hastalık nedeniyle yaşamını yitirdiği açıklandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya