SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Osayi-Samuel'i ilk öneren menajerine sorduk!

FUTBOL | 05.01.2021 18:09

Fenerbahçe'nin gündeminde olan Bright Osayi-Samuel'i menajerine sorduk.

Osayi-Samuel'i ilk öneren menajerine sorduk!

Fenerbahçe'nin gündeminde olduğu iddaa edilen QPR'ın 23 yaşındaki Nijerya'lı hücum oyuncusu Bright Osayi-Samuel'i 2019 yılının Aralık ayında Fenerbahçe'ye öneren Fifa Menajeri Murat Uzunmehmet'e sorduk. 


''Osayi hem geniş alanda hem dar alanda farklı meziyetleri olan; gelişime çok açık bir sporcu. Kendisini bir Londra seyahatimde 2019 şubat ayında QPR-Birmingham maçını seyrederken farketmiştim. Aslında stoper Grant Hall'ı izliyordum Osayi o maçta ikinci yarının başlarına doğru oyundan çıkmıştı maçı kaybetmişlerdi ancak izlediğim 45 dakikada bile belirli özelliklerini gözleme fırsatı yakaladım. 21 yaşında olmasına ve süratli bir oyuncu olmasına rağmen güçlü savunmalar karşısında fiziği gayet yeterli gözüküyordu. O maçtan sonra her gün üzerine koyarak Championship'in en önemli hücumcularından biri haline dönüştü. Championship Ligi seviyesinin sadecee bizim Süper Lig'imizin değil pek çok ülkenin 1.ligleriden çok daha iyi bir seviyede olduğunu söylememe gerek yoktur diye düşünüyorum.


Özellikle Eberechi Eze ile oynaması Osayi'nin gelişimini hızlandırdı. Dar alanda kapalı savunmalara karşı ligimizde Wakaeme'den örneklerini gördüğümüz top saklama ve oyun görüşü özellikleri; açık alanda da yine ligimizden Onyekuru ve Rodriguez'den gördüğümüz drippling,hız,hızlanma ve bitiricilik özellikleri Samuel'i fark yaratan oyuncu profiline dönüştürdü. Sadece açık alanda değil dar alanda da etkili olmasının en temel sebebi ; Nijerya'lı atletizmini İngilliz altyapısında oyun görüşünü geliştirerek almasına bağlıyorum.
2019 sonlarına doğru Fenerbahçe'nin bu tarz bir oyuncu aradığını öğrendiğimde Osayi ismini ilk kez sunmuştum. Tabi o dönem yüksek bonservisi söz konusu olduğu için transfer olmamıştı ama Fenerbahçe'nin çok profesyonel bir yapıda çalışan scout ekipleri oyuncuyu izlemeye devam etmişler ki şuanda bu tarz girişimlerden söz ediliyor. Biz oyuncunun İngiliz menajeriyle çalışmamızı geçen yaz durdurmuştuk. Şuanda transferin durumuya alakalı herhangi bir bilgim yok ancak Fenerbahçe Osayi Samuel'i Türkiye'ye getirmeye ikna ederse çok büyük bir iş yapmış olur. Ayrıca oyuncunun da hedeflerinin büyük olduğunu bildiğim için buraya gelmesi halinde üzerine daha da koyarak belki ülke rekorunu kırıp Fenerbahçe'den Avrupa'nın büyük takımlarına transfer olacağını öngörüyorum.''

Bildiğiniz üzere İngiliz medyası'nda yer alan haberlere göre Fenerbahçe Bright Osayi-Samuel ile ilgileniyor.


ASİST ANALİZ ÖZEL HABER

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya