SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Burak Elmas: Transfer ve borçsuzluk için çok ciddi bir rakam var!

FUTBOL | 25.06.2021 16:50

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Anıtkabir ziyaretinin ardından soruları cevapladı ve önemli açıklamalar yaptı.

Burak Elmas: Transfer ve borçsuzluk için çok ciddi bir rakam var!

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas, yönetim kuruluyla birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Başkan Elmas, ziyaretin ardından ise açıklamalarda bulundu.

Burak Elmas, “Fikirlerinden büyük ilham aldığımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ü ziyarete geldik. Bizim için bu çok önemli, kulübümüz için çok önemli. Biz kazanır kazanmaz hemen buraya gelmek ve teşekkür etmek istedik. Bize bıraktığı emanete teşekkür etme amacıyla ve Galatasaray’ımızın kendine bağlılığının biz göstergesi olarak da seçildiğimiz ilk hafta buraya geldiğimiz için çok mutluyuz.” ifadeleriyle Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğu minneti dile getirdi.

Elmas, “Hocamızla birçok görüşme yaptık. Birçok konu konuştuk. Bizim, gelecekte Galatasaray’ın futbol sistemini kurmak üzerine bir stratejimiz var. Hocamızla da bu konuda fikren mutabıktık; şimdi ise bu sistemi uygulamaya geçirip, Galatasaray’ın 20-25 sene bozmadan uygulayacağı sistem için yola çıkıyoruz. Bu sistemle Galatasaray, kişilere bağlı olmayacak. Bunun uygulaması için de transfer planlamalarını hocamızla görüşmeye başladık.” sözleriyle de Fatih Terim ile birlikte devam eden çalışmalarını aktardı.

Elmas, “Geldiğimizde karşılaştığımız önemli sorunlar var ve bunları çözmeye çalışıyoruz. Transfer yapabilmek ve UEFA’dan borçsuzluk yazısı alabilmek için ödememiz gereken çok ciddi bir rakam var. Önümüzdeki günler de onu da halledeceğiz ve PSV maçıyla, önümüzdeki senenin hazırlıklarını yapacağız.” diyerek ise kulübün ödemesi gereken öncelikli bir meblağ olduğunu ifade etti.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, mali tablonun nasıl olduğuyla ilgili gelen soruya ise “Onunla ilgili yorum yapmak istemem. Biz buraya şikâyet etmeye değil; çözüm üretmeye geldik. Biz sorunları tespit edip çözmenin, Galatasaray’ın birleşmesi ve geleceği için daha uygun olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde cevap verdi.

(DHA)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya