SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Burak Elmas: İstediklerimiz olmazsa...

FUTBOL | 28.07.2021 15:43

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, TFF'nin genel kurulunun ardından açıklamalarda bulundu. Elmas'ın 'Mutlu muyuz? Hayır' ifadeleri dikkat çekiciydi.

Burak Elmas: İstediklerimiz olmazsa...

TFF’de olağan genel kurul yapıldı ve mevcut yönetim ibra edildi. 20 kulüp temsilcisinin katıldığı kurulda Nihat Özdemir ve yönetimi mali açıdan ibra edildi. Galatasaray Başkanı Burak Elmas, genel kurulda yaşananlarla ilgili açıklama yapmayı da ihmal etmedi.

“İSTEDİĞİMİZ OLMAZSA…”

İbra konusunda çekimser kalarak oy kullanmadık. Türk futbolu ya yukarıya gidecek ya da çok aşağılara gidecek. Galatasaray, her dönem sporun gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Galatasaray, burada oynaması gereken rolü oynayacak. Türk futbolunun ileri gitmesi için masada olacak Galatasaray. İstediğimiz hızla gereken değişimler olmazsa, gereken her türlü tepkiyi göstereceğiz.

MUTLU MUYUZ? HAYIR.”

Bugün mutluyuz, yeter mi? Hayır. Bu adımlar Türk futbolu için atıldı ve bu adımların hız kesmeden devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Kişiler bazında yapılan mücadelenin katkısı olmadığını gördük. Her türlü çözümün arkasında olmaya niyetliyiz. Başkanımız Ahmet Ağaoğlu'nun başkanlığı kabul etmesinin ana sebebi buydu, Süper Lig AŞ'nin kurulması. TFF de gereken iradeyi koyarsa, gelecek sezon başında bunu başlatabiliriz.

“LİMİTLER EKSİKSİZ UYGULANMALI”

TFF, denetleme görevini tüm takımlara eksiksiz yapması lazım. Harcama limitleri eksiksiz uygulanmalı. Finansal rekabet eşitliği çok önemli. Hem sahada hem de finansal rekabette uygun denetim ve adalet istiyoruz, bunu umarım sağlayacağız. Yabancı sınırı konusundaki tepkimiz iki konudaydı. Birinci tepkimiz Kulüpler Birliği'nin kararına rağmen bunun olmasıydı. Türk futbolundaki problemlerin sadece yabancı sınırıyla çözüleceğini düşünmek son derece basit bir düşünce.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya