SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Burak Yılmaz: Tamamen yarınki maça konsantre olduk!

FUTBOL | 07.10.2021 17:32

A Milli Takım’ımızın kaptanlarından Burak Yılmaz, Norveç karşılaşması öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Burak Yılmaz: Tamamen yarınki maça konsantre olduk!

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 7’nci maçında yarın saat 21.45’te Norveç ile karşı karşıya gelecek olan A Milli Futbol Takımı’mızın kaptanı Burak Yılmaz, mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Burak Yılmaz, “Yarınki maçın öneminin farkındayız. Kesinlikle kazanmamız gereken bir maç. Puan kaybına tahammülümüz yok. Elemelere çok iyi başladık fakat devamında kötü gitti. Ama bunları bırakıp yarınki maça konsantre olmalıyız. Yeni bir hocamız var ve bizler de kendisine destek olmalıyız, bir bütün olmalıyız. Tamamen yarınki maçta galibiyete konsantre olmuş bir milli takımımız var. Gerekli çalışmaları, hazırlıkları yaptık ve maç saatini beklemeye başladık.” sözleriyle karşılaşmanın önemine ve milli takımın son durumuna değindi.

Burak, “Takım arkadaşlarımız hem çok genç hem de çok deneyimliler. Onların çok fazla öğüte, desteğe ihtiyaçları yok. Ben futbolda ağabeylik statüsüne çok fazla inanmıyorum. Sahada herkes eşit; ağabey, kaptan, büyük-küçük olduğunu düşünmüyorum. Yine de onlardan daha fazla kilometre yaptığım için kendileriyle gerekli konuşmaları tabii ki yapıyorum. Onlar da benimle yapıyor çünkü benim de onlardan öğrendiğim çok şey var. Ben, yarınki maç için ise herhangi birinin başka birisiyle konuşmasına gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü her şey ortada. Şimdilik kazanıp ikinci olmak istiyoruz.” ifadeleri ile ise takımdaki genç oyuncu sayısına ilişkin soruya cevap verdi.

Tecrübeli santrfor, “6 aylık süreçte ne değiştiğini biz de bilmiyoruz ama geçmişi analiz ettik. Fakat şu durumda, o geride kalan süreci konuşmanın bize bir yararı olmayacağını düşünüyorum. Ben gerçekten geçmişi konuşmak istemiyorum. Tamamen yarını konuşalım. Geçmişi konuşmak için şu anın doğru bir zaman olduğunu düşünmüyorum.” diyerek de geride kalan 6 aylık süreçte milli takımın form durumundaki değişimin nedenlerine ilişkin gelen soruyu yanıtladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya