SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Caner Erkin: Şampiyonluk bu sezon kaçınılmaz!

FUTBOL | 22.08.2020 16:01

4 yıl sonra Fenerbahçe'ye dönüş yapan Caner Erkin, Topuk Yaylası'nda; basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Deneyimli oyuncu, "Şampiyonluk bu sezon kaçınılmaz" dedi.

Caner Erkin: Şampiyonluk bu sezon kaçınılmaz!

Fenerbahçeli futbolcuların basın açıklamaları tam gaz devam ediyor. Mert Hakan Yandaş ve Gökhan Gönül'ün ardından medyanın karşısına geçme sırası Caner Erkin'e geldi. 4 yıl gönül verdiği renklere dönmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden 31 yaşındaki sol bek, "İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Erol Hoca'nın taktiğine, sistemine uyum sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

Sol bek rotasyonun değişime giden Fenerbahçe'nin ligin en golcü ve en çok asist yapan iki oyuncusuyla mücadele edeceğinin hatırlatılması üzerine; "Novak, bana göre son maçını biraz daha geç oynadığı için antrenmanlara biraz daha geç geldi.

"ÖNEMLİ OLAN TAKIMIN BAŞARISI"

Benim asıl mevkim ön bölgeydi. Sonradan sol bek oldum. Önde ben, arkada Novak oynamış. Ya da tam tersi... Bu problem olmaz. Önemli olan; Fenerbahçe'nin başarısı" diye konuştu.

Kadıköy'de oynanan son Fenerbahçe-Beşiktaş maçında; bir seyirciyle yaşadığı polemiğin hatırlatılması üzerine; Caner Erkin şu cevabı verdi: "Beşiktaş'ta oynarken Kadıköy'e 3 sene üst üste geldim. Hiçbir şey olmamıştı. Herhangi bir diyalog da yaşamamıştım. Ama son sene... Artık tutkudan mı sevgiden mi bilmiyorum çok farklı bir şey oldu.

"FENERBAHÇE BENİM İÇİN BİR AŞK"

O dönemde annem yoğun bakımdaydı. Ağza alınmayacak şeyler söylendi. Ben de çok kırıldım... Çünkü Fenerbahçe benim için; bir sevgi bir aşk... Taraftar olduğum takım. Aklımda hareket yapmak gibi bir düşüncem yoktu. Belki de çok kırıldığım için böyle bir şey yaptım.

O an belki de ben de onları kırmak istedim. Sonuç olarak tekrar buluştuk. Küçüklükten beri sevdiğim ve taraftarı olduğum yerdeyim. Benim, taraftarımıza karşı bir kırgınlığım olamaz. Ben oları seviyorum, onlar da beni sevmeye devam etsinler."

"HİÇ DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİM"

Fenerbahçe'nin dışında hiçbir kulüple temasa geçmediğini belirten 31 yaşındaki oyuncu, "Hiç kimseyle görüşmedim. Zaten teklif de almak istemedim.

Hem Başkanımız Ali Koç hem de Emre Ağabey, beni çok istediklerini ve Fenerbahçe'de olmam gerektiğini söylediler. Ben de kabul ettim. Herhangi bir süreç ya da düşünce olmadı. Hiç düşünmeden kabul ettim" ifadelerini kullandı.

4 yıl aranın ardından Çubuklu'ya dönüş yaptığı için çok heyecanlı olduğunu belirten başarılı oyuncu, "Taraftarı olduğum ve futbolu bırakmak istediğim yer Fenerbahçe. Futbolculuk kariyerim bittikten sonra nasip olursa; devam etmek istediğim yer burası. Yeniden Fenerbahçe'de olduğum için çok mutluyum" dedi.

"İKİNCİLİK SÖZ KONUSU BİLE OLAMAZ"

Fenerbahçe'nin hedefi her zaman şampiyonluktur diyen Caner Erkin, "Hedef her zaman birincilik olmalı. İkincilik söz konusu bile olamaz. Gökhan ve ben şampiyonluğu; Fenerbahçe forması altında yaşadık. Bunlar anlatarak olmuyor. Her şeyimizi sahada vermemiz lazım. Hep beraber iyi bir takım olursak; şampiyonluk bu sezon kaçınılmaz" diye konuştu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya