SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Cem Dizdar: Muazzam iş çocuklar...

Cem Dizdar: Muazzam iş çocuklar...

A Milli Takımımız, İzlanda ile 0-0 berabere kaldı; EURO 2020 biletini kaptı. Cem Dizdar, köşesinde; 'Kazasız belasız...' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Türkiye ve İzlanda; iki ekip de de oyuna 'hata yapmamayı' ilke edinerek başladı. Bu nedenle müsabaka; Dünya Kupası ya da Avrupa Şampiyonası'nın açılış maçlarındaki ritmde ilerledi.

Bir puanın yettiği A Milli Takımımız için durum anlaşılırdı. Rakip ise zaten hiçbir zaman bundan fazlasını yapmaya kalkışmamıştı. Onların tarzı; 'dikkatle bekle, gör, hazırlan ve saldır' olarak anlatılabilirdi.

Otuzlara kadar böyle sürdü karşılaşma. O dakikalardan sonra özellikle Hakan Çalhanoğlu’nun örgütlediği saldırılarla İzlanda kalesini doğrudan tehdit etmese de ateşi yakmıştık. Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu'nun cılız vuruşları, üzerine Ozan Tufan'ın örgütlediği hücumda Burak Yılmaz'ın kafası...

Sonra 70’lere doğru yeniden. Bizim çocuklar, ne zaman ki; bol pasla topu sahanın tamamında gezdirdi, her defasında bir oluşturdular. Ancak 80’e doğru gereksiz yere ceza sahasında büzüşme ve buna bağlı olarak 'soğuma' başladı.

Oysa işler o ana kadar yolundaydı. Ama birden işi İzlanda’nın en sevdiği 'duran top' oyununa döndürdük. Biraz gerildik sonlara doğru ancak kazasız belasız bitirdik!

GECENİN SORUSU
Nu maçı kazanacak bir planla oynanabilir miydi? Bence, evet. Bu takım şüphesiz bundan daha fazlasını vadediyor. Bu vaat de bundan sonrası için saklı kalsın...

MAÇIN STARI
Merih Demiral... Akan oyunda etkisizken Burak’ın takiple kornere çıkardığı toptan bulduğu pozisyonu çizgiden savuşturdu. Ya o gol olsaydı?..

MAÇIN OLAYI
Pozisyon vermeden maç tamamladıysak bunda başta Okay, Ozan ve Mahmut’un payları çok büyük. Ne yazık ki; bu tip oyuncular ülkede ‘yok sayılır.’

KISA MESAJ
Muazzam iş yaptı çocuklar.. Daha fazlasını da yapacaklar bundan hiç şüphem yok...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya