SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Cengiz 'istifa edin' dedi, divan yanıt verdi: Etmiyoruz

FUTBOL | 16.10.2019 17:22

Cengiz 'istifa edin' dedi, divan yanıt verdi: Etmiyoruz

Galatasaray’da yönetim kurulu ile divan kurulu arasındaki gerginlik artıyor. Sarı-kırmızılı yönetim dün akşam yayınladığı bir bildiri ile Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nu istifaya davet ederken Divan Kurulu bu talebe bir gün sonra yani bugün yazılı açıklama ile yanıt verdi. 

Başkan Mustafa Cengiz’i ‘tek adam’lık ile itham eden Divan Kurulu, açıklamasında görevlerinin başında olduklarını ifade ederken kulüp başkanı ve yönetiminin yayınladığı ‘talihsiz’ bildiri ile Divan Kurulu Başkanlık makamını medya aracılığıyla hedef aldığı belirtildi.

'DİVANI RAKİP YA DA MUHALEFET GÖRMEK GALATASARAY'A FAYDA SAĞLAMAZ'

 

Kulüp üyelerinden en az 25 yıllık kıdemlerini dolduran üyelerce seçilen Divan Kurulu ve başkanının rakip ya da muhalefet olarak kabul edilerek kulübün içinde bulunduğu çıkmazları görmezden gelmenin Galatasaray’a bir bir fayda sağlamayacağı vurgulandı.
Son divan toplantısında Divan Başkanı ve diğer katılımcıların eleştirilerine teamüllere uygun olmayarak divan toplantısında yanıt vermeyen başkan Mustafa Cengiz’in göreve geldiğinden bu yana divanı itibarsızlaştırma çabalarına yeni bir halka eklediği dile getirildi.

 

'DIŞ SALDIRILARA CEVAP VERMEK YERİNE HAYALİ DÜŞMANLAR YARATIYOR'

Cengiz’in yaklaşık bir hafta bekleyerek farklı bir algı yaratmak maksadıyla konuları saptırıp kulübün resmi sitesinden talihsiz bildiriyi yayınladığına işaret edildi.
Sarı-kırmızılılarda Mustafa Cengiz’in başkanlığa seçildiği ilk andan bu yana kulübe kasıtlı ve organize yapılan dış saldırılara yerinde ve zamanında cevap vermek yerine, camia içinde kendine hayali rakip ve düşmanlar yaratıp ısrarla gündemi meşgul etmeye devam ettiği yorumu da yapılırken açıklamanın devamında şu cümleler kullanıldı:

'ELEŞTİRİLERİMİZİN NE KADAR HAKLI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI'

"Kendilerini göreve getiren kongre üyelerinin noter üzerinden verdiği taahhütnameleri dahi kabul edilmeyen, idari olarak ibra edilmeyen ve görevini mahkeme kararları ile sürdüren bir başkan ve yönetimin kendilerince seçilmeyen ve kendilerine bağlı olmayan bir divan başkanını, gerçek dışı ve düzmece iddialarla algı yaratarak istifaya davet etme cüretini göstermeleri, divanın bu zamana dek kendilerine yaptığı eleştirilerde ve uyarılarda ne kadar haklı olduğunun göstergesidir.
Yaptığı 20 toplantı öncesi, sırası ve sonrasında tüm üyelerin takdir ve desteklerini alan
ve yaklaşık 2 bin 500 civarında divan üyesini temsil eden kurulumuz ile ilgili böyle yersiz bir bildiri Galatasaray öğretileri ile tamamen ters düşmüştür.

'YÖNETİM VE DENETİM KURULUNUN ÇOKTAN İSTİFA ETMESİ GEREKTİ'

Yönetim ve denetim kurulu üyelerinin meşruiyetleri tartışma konusu olduğu için çoktan istifa etmiş olması gerekirken tespit ve eleştirilerine cevap veremedikleri divan başkanının meşruiyetini sorgulayarak istifaya davetini Galatasaray camiasının sağduyulu değerlendirmesine sunuyoruz.

Tek adam yönetiminin dayatılmasına ve Galatasaray'ın bölünmesine asla izin vermemek adına divan olarak görevimizin başında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya