SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

'Seçime değil işimize bakıyoruz'

FUTBOL | 21.11.2019 13:50

'Seçime değil işimize bakıyoruz'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kulüp için halletmesi gereken konular olduğunu belirtirken 2 yılda 3 seçim için 'el insaf' yorumunu yaptı. Sarı-kırmızılıların 1 numarası, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda gazetecilerin sorularını yanıtlarken şu ifadeleri kullandı: 

'KULÜPLERİN GELİRİ 4 MİLYAR TL, GİDER 14-15 MİLYAR TL'

"Türkiye'de Süper Lig'de takımların 4 milyar TL geliri, 14-15 milyar TL gideri var. Bir bölümü yapılandırma yöntemiyle devletimiz tarafından çözülmeye çalışıyor. Bu tabii ki yeterli değil. Gelirin 4 katı bir gider var. Sürdürebilir bir sistemle 4 katlı bir ekonomiyi toparlamanız için 4 yıllık bir döneme ihtiyaç var. Ödemesiz 4 yıl geçirmemiz gerek.

'TÜM REKORLARI KIRDIK, 1 MİLYAR TL BARAJINI AŞTIK'

Galatasaray olarak bizim nasıl kar elde ettiğimiz açık ortada. Kulüp olarak 1 milyar TL gelir barajını aşmayı başardık. Bunun en büyük nedeni Süper Lig'de 2 sene art arda şampiyonluk yaşamamız ve Devler Ligi'ne katılıp gelir elde etmemiz ve taraftarlarımızın seyirci ve kombine desteği. Tüm rekorları kırmayı başardık ancak riskimiz yayın gelirlerinde bir düşme olması. 

'2 YILDA ÖDEDİĞİMİZ VERGİ 288 MİLYON TL'

Ödediğimiz vergi 2 yılda nakit 288 milyon TL, yapılandırılan da 200 milyon TL var. 500 milyon TL seviyesinde vergiyi hallettik biz. Bunun 300 milyon TL'lik kısmını ödedik, Stopaj olarak amatörlere de 104 milyon TL'sini kaynak aktardık.

'GALATASARAY'DA AMAÇ GELECEK KUŞAKLAR İÇİNDİR'

Transfer yükümlülüğümüz toplam 155 milyon Euro. Her 2 ayda bir karşılamak durumunda olduğumuz 200 milyon TL'ye yakın bir bedel var. 1-2 sene dayanmamız halinde bunu tamamen düzlüğe çıkarıp her gelen yönetimin rahatlıkla sürdürebilir bir hale getirmesi için çaba sarf ediyoruz. Galatasaray'da buradaki amaç gelecek kuşaklar içindir.

'SANIRSINIZ DEV BİR KAOS VAR'

Mahkeme kararına bakmıyorum. Benim önceliğim Galatasaray için halletmem gereken konular. 2 senelik süreç içinde 3 seçim insaf. Sanırsınız ki dev bir kaos söz konusu. Benim anlam veremediğim bu. Bizler buraya kazık da çakmadık.   

Bizler onurumuzla çekilmesini iyi biliriz  Biz bir gönlün, aşkın, sevdanın peşindeyiz. Herkes de bunu böyle bilsin. Çalışanlarımın ve camianın dikkatini seçime yönlendirmem. Gündeminde başka konular var benim. 

'DİVAN BAŞKANLIĞI, MUHALEFET MAKAMI OLMAMALI'

Divan Kurulu'nu tanıyorum. Benim doğru bulmadığım 'divan kurulu başkanlık makamı'nın muhalefet makamı olarak kullanılıyor olması. Divan Kurulu üyesiyim ben de. Bizim en saygın üyelerimiz divandaki üyeler. Burada benim kastettiğim 'divan kurulu başkanlığı kürsüsü' bana öyle geliyor.

'HOCA İLE BİR SORUN YOK, O DA BİZ DE GÜLÜYORUZ'

Buraya biz siyaset yapmaya gelmedik. Bizler sadece çocukluk aşkımızın peşindeyiz. Florya ile herhangi bir problem yok. Daha dün hocayla düğündeydik. Biz de gülüyoruz o da gülüyor. Basketbola, voleybola... Hiçbirine karışmıyorum ben. Eğer bir sorunu varsa Florya'nın, Abdurrahim Bey (Albayrak) anlatır. Nasıl varılıyor bu yargıya bilmiyorum.

'FALCAO UMARIM TRABZON MAÇINA YETİŞİR'

Falcao'nun tedavisi devam ediyor. Radamel Falcao aşırı yüklenince o nedenle hiç olmayan aşil tendonu iltihap oluşturuldu. İspanya'ya gidişi bizim doktorumuzun kontrolünde. Üst seviye futbolculara farklı tedaviler gerekiyor. Dönüşü fazla sürmez. Trabzonspor ile oynayacağımız maça inşallah yetişir.

Real Madrid, Falcao'yu istedi ama gelen bir talep yok. Falcao Galatasaray'a ve Türk futboluna hizmet edecek.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya