SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Cengiz Ünder: 'Fransa'yı orada da yenebiliriz'

Cengiz Ünder: 'Fransa'yı orada da yenebiliriz'

A Milli Takımımızın önemli isimlerinden ve İtalya Serie A takımlarından Roma'da forma giyen Cengiz Ünder, Milli Takımımız'ın oynayacağı Andorra ve Moldova maçları öncesinde TRT Spor'un sorularını yanıtladı.

'ANDORRA VE MOLDOVA'YI KÜÇÜMSEMEMELİYİZ'

Andorra ve Moldova maçlarının kağıt üzerinde kolay gözüktüğünü ancak kazanmaları gerektiğini vurgulayan genç futbolcu, "Andorra ve Moldova diyerek küçümsemememiz lazım. 5 yıl aranın ardından İstanbul'da oynayacağız. Anadolu'da oynanan maçlarda çok iyi bir ortam oluyordu ve bize iyi şekilde destek veriyorlardı. Umarım İstanbul'da da aynı ortam oluşur ve herkes Ay-Yıldızlı formasıyla maça gelir." ifadelerini kullandı.

'İSTANBUL'DA OYNAMAYI BEN DE İSTİYORUM'

İstanbul'da oynamanın daha avantajlı olduğunu söyleyen Ünder, "Yurt dışından gelen takımlar İstanbul'u biliyor ve çekinceleri oluyor. İstanbul'da oynamayı ben de istiyorum. Başakşehir'den sonra ikinci kez oynayacağım. Taraftarın, bize iyi şekilde destek vereceğini düşünüyorum. İnşallah her şey güzel gider." dedi.

'FRANSA GALİBİYETİMİZ İTALYA'DA ÇOK KONUŞULDU'

Fransa galibiyetinin İtalya'da da çok konuşulduğunu sözlerine ekleyen 22 yaşındaki milli oyuncu, "Konya'da Fransa'yı yendik, bunun daha ötesi olmadığını düşünüyorum. Roma'ya gittiğimde herkes, 'Roma'yı yendiniz bravo, nasıl oldu mu?' dedi. Herkes taraftarın yarattığı atmosferden bahsediyordu. Umarım Fransa'da kazanırız, bu durum kolay değil ama başarabiliriz." açıklamasında bulundu.

'GENÇLERBİRLİĞİ'NDEN ROMA'YA GELMEK ÇOK ZOR'

Yabancı sayısı hakkında da görüşü sorulan genç oyuncu, bu konuyu şu şekilde cevapladı: "Yabancı sayısı hakkında konuşmak istemiyorum. Son zamanlarda yurt dışına giden futbolcu sayımız oldukça fazla ve bunun devam edeceğini düşünüyorum. Mert Çetin de Roma'ya geldi. Gençlerbirliği'nden Roma'ya gelmek çok zor. Ben de ona yardım edeceğim ve inşallah formayı alacak."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya