SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Cengiz Ünder, Marsilya tercihinin nedenlerini anlattı!

FUTBOL | 08.07.2021 22:04

Roma'dan satın alma opsiyonuyla Olimpik Marsilya'ya kiralanan Cengiz Ünder, Fransız kulübünün resmi internet sitesine transferinin perde arkasını anlattı.

Cengiz Ünder, Marsilya tercihinin nedenlerini anlattı!

Roma'dan şartlı zorunlu satın alma maddesiyle Olimpik Marsilya'ya kiralanan Cengiz Ünder, Fransız kulübünün resmi internet sitesine verdiği röportajda transfer süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Milli futbolcu, Ligue 1 ekibine gelişinde başkan Jacques-Henri Eyraud, teknik direktör Jorge Sampaoli ve taraftarların büyük rol oynadığını söylerken şunları kaydetti:

"Olimpik Marsilya'ya gelmemin en önemli nedeni, transfer sürecinde başkan ve antrenörün benimle çok yakından ilgilenmesiydi. Özellikle başkanla yürüttüğümüz görüşmeler, ilk günden itibaren çok yapıcıydı. Hocamızın beni çok istemesi ve bana olan tavrı da belirleyici oldu. Beni en çok etkileyen faktörlerden biri de buydu. Bir de taraftarların çok ateşli ve tutkulu olduğu gerçeği var. Onların Türk seyircilerine çok benzediklerini düşünüyorum. Bu üç nedenden ötürü bu kulübü seçtiğimi söyleyebilirim.

Oyuncuların büyük bir kısmını tanıyorum. Zira bazılarına karşı daha önce oynamıştım. Kadroda bazı arkadaşlarım bile var. Taraftarlar hakkında pek çok şey biliyorum. Çok ateşli olduklarından haberdarım. İnanılmazlar, tutkulular ve takıma gerçekten uyuyorlar. Marsilya, Şampiyonlar Ligi'ni Fransa'ya getiren ilk kulüp. Bu, benim için çok önemli. Böyle bir grubun içinde oynamak gerçekten büyük bir onur. Umarım hep birlikte bunu tekrar başarabiliriz. Takımın bunu yapacak kapasitesi var. İyi bir başkan, ekip ve teknik direktöre sahibiz. Her şeyin iyi gideceğine derinden inanıyorum."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya