SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Cengiz: Özbek haciz koydurmasın diye acele ettik

FUTBOL | 16.12.2019 12:15

Cengiz: Özbek haciz koydurmasın diye acele ettik

 Sarı-kırmızılı kulübün üzerinde çok ağır yüklerin bulunduğunun altını çizen Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kendisinden önceki başkan Dursun Özbek ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Alacaklarına karşılık olarak Özbek'in kulübün varlıklarına haciz koydurmasının yönetimi çok zor bir duruma soktuğunu belirten Özbek şunları söyledi.

 

'FLORYA TAPUSUNUN ARASINA GİRMEMESİ İÇİN BEN DE ORADAYDIM'

"Florya'nın tapusuna konsantreydik aylardır. Gidip aldık da şükürler olsun. Hızlı bir şekilde Emlak Konut GYO'dan bize geçmeliydi. Oradaydım ben de. 

Ne var ne yok dökeceğim bununla ilgili basın toplantısı yaparak. Davamız bağı güzelleştirmek, Galatasaray'ı güzelleştirmek. Bekçi dövmek değil. 

Ne bir eski yönetime zor duruma düşürme amacımız var ne de eski bir yönetime çatmak. Ancak Galatasaray'a fiziki, mali zarar vermeye kalkarlarsa eski yönetimler, bunu da herkes bilsin ki bana teslim edilmiş bu emaneti ölümüne savunurum.

'ACELE ETMEMİZİN SEBEBİ DURSUN ÖZBEK HACİZ KOYDURMASIN DİYEYDİ '

Florya'nın tapusunu almakta acele etmemizin nedeni Dursun Özbek'in haciz ve ipotek koydurma ihtimaliydi. Kendisi ile görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Niye divan kurulu toplantısında bize hacizlerin ne olduğu sorusunu yöneltmiyor her şeyle uğraşanlar. Şu andaki haciz rakamı faizle ile birlikte 102 milyon TL. Başkaları da gelecek. Yalnız haciz, icra değil. Kimsenin evlerine, ocaklarına Allah haciz düşürmesin.

Bu yaşadığımız durum yapılandırma ile ilgili içinde bulunduğumuz sürecin de kilitlenmesine neden oldu. Görüşmeler devam ediyor, biz sulh yoluyla bunu çözmeye çalışıyoruz. Benim gündemimde sadece bu var. Tapuyu almaya o yüzden bizzat gittim. 

'ENKAZ DEVRALMADIK, GELDİĞİMİZDE SİSTEMİN ÇÜRÜDÜĞÜNÜ GÖRDÜK'

Biz göreve geldiğimizde enkaz falan bulmadık. Eğer enkaz olsaydı kaldırırsın. Sistemin içinin çürüdüğünü gördük maalesef. Bu tabii ki tek yönetim nedeniyle olmadı.

Biz devletten geldik, titiz insanız. Hep sıfırdan yaptım bulunduğum yerleri. Hiç hazıra konmadım.

'2.5 MİLYON EURO ALACAĞIMIZ VAR AMA ORDUSPOR DİYE BİR KULÜP YOK'

Göreve geldiğimizde futbolda transfer yasağı vardı ve 4-5 gün kalmıştı. Bir transfer yasağı da basketbolda vardı. Johan Elmander ve Lorik Cana'nın menajer ücretlerinin ödemesini yeni gerçekleştirdik.

Yeni bir belge geldi son olarak. 2.5 milyon Euro, Orduspor'dan alacağımız varmış. Ancak Yeni Orduspor kurulmuş ve Orduspor Kulübü kapanmış. 2.5 milyon Euro da oradan da gitmiş.

Sarı-kırmızılıların 1 numarası Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu ile arasında devam eden gerilim divan kurulunun son toplantısına katılmamasıyla herkesin görevini yapması gerektiğini belirterek "Bir şey illa ki birinden beklenmemeli. Belli bir camianın ve kültürün takımı Galatasaray. Benim istediğim sükunet, suhulet ve saygı"  diye konuştu.

'PARİS'TEKİ HAKLI REAKSİYON İÇİN TARAFTARIMIZI KUTLUYORUM'

Mustafa Cengiz, PSG maçından önce uğradıkları haince saldırıya gösterdikleri haklı reaksiyon için sarı-kırmızılı taraftarları tebrik ettiğini de sözlerine ekledi,

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya