SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Cenk Ergün ve Bruma’nın hikayesi!

FUTBOL | 02.10.2020 19:41

Galatasaray’ın eski sportif direktörü Cenk Ergün, Olympiakos'un transfer ettiği Bruma'yı nasıl keşfettiğini ve Galatasaray’a nasıl getirdiğini anlattı.

Cenk Ergün ve Bruma’nın hikayesi!

Avrupa’nın önemli yıldız adaylarından biri olarak gösterilen Bruma’nın o dönemde Türkiye’ye geliş hikayesini anlatan Cenk Ergün, “3 Eylül 2013'te Sporting ile çıkan anlaşmazlığın ardından Bruma'nın sözleşmesi feshedildi, ancak Galatasaray, 19 yaşındaki yükselen yıldız olan oyuncu için Portekiz takımına 10 milyon Euro ödemek zorunda kaldı.” dedi. Eski sportif direktör Cenk Ergün, Bruma'nın yeteneğini gören ve transfer edilmesi konusunda ısrar eden adamdı.

Ergün sözlerine şöyle devam etti: “Portekizli milli futbolcu, futbolda "olgunlaşmamış" olmasına rağmen, birkaç maçta özel yeteneğini gösterdi, ancak Ocak 2014'te ciddi bir diz sakatlığı yaşadı ve Süper Lig’de yabancı oyunculara getirilen kısıtlamayla Galatasaray'ın tercih ettiği çözüm yoluna göre önce Gaziantepspor'a, ardından Real Sociedad'da (2015/16) kiralandı. Buradaki amaç Bruma’nın ilk 11'de kendini hızlı bir şekilde yenileyerek devam etmesiydi. Ertesi yıl (2016/17) kariyerinin en olgun ve verimli dönemini geçirerek, performansıyla parladığı Galatasaray'a döndü.”

“İMZA ATARSA OLYMPIAKOS’UN EN İYİ OYUNCULARINDAN BİRİ OLUR”

Bruma ile ilgili gazzetta.gr'ye konuşan Cenk Ergün, Olympiakos'a imza atması halinde Yunan takımının en iyi oyuncularından biri olacağına inandığını ifade etti.

Hollandalı futbolcunun transfer hikayesini de anlatan Ergün, "Bruma’yı 18 yaşında Galatasaray'a getirmeye karar verdik ve onu Portekiz U-20 takımıyla Türkiye Dünya Kupası'nda izledik. (Bruma, dört maçta beş golle turnuvanın ikinci gol kralı oldu). Yeteneğinden dolayı ondan çok yüksek beklentilerimiz vardı.” dedi.

“KİRALIK VERİLMESİ DEĞERİNİ GÖSTERMESİNDE ETKİLİ OLDU”

Daha sonra İspanya'ya ve özellikle Real Sociedad'a kiralık verilmesi, değerini göstererek daha da gelişmesine yardımcı olduğunu söyleyen Cenk Ergün, “Galatasaray ile iş birliğinin dördüncü yılının ardından hedefi, büyük bir Avrupa liginde devam etmekti. Böylece Leipzig'in Bruma teklifini kabul ettik.” ifadelerini kullandı.

“ONUN BÜYÜK BİR POTANSİYELİ VAR”

Her zaman Bruma'ya inandım ve hala onun büyük bir potansiyeli ve gösterecek çok şeyi olduğunu düşünüyorum. Olympiakos ile Atina'da da tıpkı İstanbul'da olduğu gibi daha rahat hissedeceğini düşünüyorum. Bence Olympiakos'un en önemli oyuncularından biri haline gelebilir.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya