SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Başkanın açıklamaları yıldızları şaşkına çevirdi!

FUTBOL | 08.05.2020 14:17

Çin Futbol Federasyonu'ndan yıldızlara iki kötü haber birden geldi. Sezonu yabancılarından yoksun açacak Çin'de oyuncuların maaşlarında da indirime gidileceği açıklandı.

Başkanın açıklamaları yıldızları şaşkına çevirdi!

Çin'de patlak veren koronavirüs futbol ekonomisini sarsmış durumda. Yayın gelirleri ve sponsorlardan gelen paralar kesilince federasyonlar da; oyuncuların maaşlarında indirime gitmeyi uygun gördü. La Liga bu yolda adımlar atarken Süper Lig dahil tüm ligler bu uygulamayı hayata geçirmeye odaklandı.

Öyle ki; oyunculara ödediği yüksek maaşlarla adeta çekim merkezi haline gelen Çin de; futbolcu ücretlerinde indirime gitmeyi planlıyor. Çin Futbol Federasyonu Başkanı Chen Xuyuan, Çin Devlet Televizyonu olan CCTV'ye flaş açıklamalarda bulundu. 22 Şubat'ta start alması beklenen ancak koronavirüs nedeniyle ertelenen Çin Süper Ligi'nin haziranda başlayacağının müjdesini verdi.

Kulüplerin oyuncu maaşlarında %30-%50 arasında bir kesintiye gideceğini de açıklayan Xuyuan, Paulinho, Arnautovic, Talisca başta olmak üzere birçok oyuncunun hala ülkeye giriş yapmaması nedeniyle kulüplerin sezonu yıldız isimlerinden yoksun açabileceğini hatırlattı.

Futbola dönüş için haziran ayını işaret eden Çin futbolunun 1 numarası, "Ülkeye girişteki geçici kısıtlamalar nedeniyle kulüplerin birçoğu antrenör ve futbolcuları olmadan sezona başlayacak.

Yabancı oyuncuların büyük bir çoğunluğu hala takımlarına katılmadı. Buna antrenörler de dahil. Bu durumu dikkate alacaktık ancak bu kez de hazır olan takımlara haksızlık olacaktı. Onları beklemek gibi bir durumumuz yok. Bazı takımlar sezonu eksik açacak hepsi bu" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya