SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Colin Kazım, İngiltere'deki ırkçılığı anlattı...

FUTBOL | 10.06.2020 19:24

Eski milli futbolcu Colin Kazım-Richards, Ada basınına İngiltere’de yaşadığı günlerde ırkçılığa uğradığını ifade etti.

Colin Kazım, İngiltere'deki ırkçılığı anlattı...

Colin Kazım-Richards, İngiliz basınına son günlerin en çok konuşulan konularından birisi olan ırkçılıkla ilgili olarak çarpıcı itiraflarda bulundu.

Şu anda Meksika Ligi ekiplerinden Pachuca’da forma giyen Colin Kazım, George Floyd protestoları sonrası sporcuların yapmış olduğu destek mesajlarını desteklediğini ve ırkçılığa karşı ‘hayatın her anında’ mücadele etmeye çağırdı.

Türkiye’de forma giydiği dönemle ilgili olarak şunları söyleyen Colin Kazım, “Kariyerimde birçok kez ırkçılığa uğradım ve bunun için hayatımın her anında mücadele ettim. Türkiye ile EURO 2008’e katılmamızdan bir gün sonra Doğu Londra’da kelepçelendim. Ne için? Arabayı biraz hızlı sürdüğüm için ve beni tıpkı George Floyd gibi yere yatıldılar. Elbette tutuklanmadım çünkü yanlış bir şey yapmadım” ifadelerini kullandı.

Milli futbolcu son olarak, “O dönem yaşadığım şeylere sesimi çıkarmamış olsam kariyerim daha üst noktalara gelirdi” diyerek sözlerini tamamladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya