SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Danny Rose hükümeti hedef aldı, sinkaflı sözler kullandı

FUTBOL | 12.05.2020 12:24

İngiliz hükümetinden Premier Lig'in başlasıma için izni çıktı, Danny Rose çılgına döndü. Futbola dönüşe tepki veren Rose, sinkaflı sözler kullandı.

Danny Rose hükümeti hedef aldı, sinkaflı sözler kullandı

Koronavirüs nedeniyle yeşil sahalara verilen aranın sonuna doğru geliyoruz. Major liglerden; Hollanda sezonu yok sayarken Fransa şampiyonunu ilan etti... Almanya, bu hafta sonunda startı veriyor. İngiltere, İtalya ve İspanya da santranın yapılması için tüm olanakları zorluyor...

Öyle ki; Premier Lig yönetimi, hükümetten meşin yuvarlağın yeniden dönmesi için izni kopardı. Premier Lig de Süper Lig gibi 12 Haziran'da start alacak. Kurullar ve kurumlar bu karar için heyecanlansa da oyuncuların yeşil sahalara dönmek gibi istekleri yok...

Futbolun baş aktörleri; futbolcular karara tepkili... Kun Agüero, Manuel Lanzini, Glen Murray, Matteo Guendouzi gibi isimler; maçların başlamasıyla ilgili karardan duydukları çekincelerini dile getirmişlerdi. Premier Lig'in 12 Haziran'da başlayacak olmasına Danny Rose da oldukça tepkili.

Alınan karar, devre arasında Tottenham Hotspur'dan Newcastle United'a kiralanan başarılı sol bekin hiç de hoşuna gitmemişe benziyor. 32 binden fazla insanın yaşamını yitirdiği İngiltere'de futbolun yeniden başlaması kararına tepki gösteren Danny Rose, sinkaflı ifadeler kullanmaktan da geri durmadı.

Instagram canlı yayınında devam kararını sert bir dille eleştiren 29 yaşındaki oyuncu, "Bu, lanet bir şaka olmalı. Boris Johnson hükümeti, ülkenin moralini yükseltmek için futbola dönmeyi amaçlıyor. Yalan söylemeyeceğim; insanların hayatları risk altındayken ülkenin morali s.kimde bile değil.

Vaka sayıları ve ölümler bariz bir şekilde düşmediği sürece; futbol kesinlikle konuşulmamalı... Ne açıklama yaptılar dinlemedim. Dediklerini de önemsemiyorum. İnsanların hastalanması ya da yaşamlarını kaybetmesi beni üzüyor. Yeşil saha çözülmesi gereken en son şey" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya