SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Daum Süper Lig’i örnek gösterdi

FUTBOL | 13.05.2020 18:15

Türkiye’de yıllarca görev yapmış Alman teknik direktör Christoph Daum, ülkesi Almanya’da Süper Lig’i örnek gösterdi.

Daum Süper Lig’i örnek gösterdi

Alman Bild gazetesine konuşan tecrübeli teknik adam, bu hafta sonu seyircisiz olarak başlayacak olan Bundesliga’ya Türkiye’de çalıştığı dönemde seyircisiz oynanan maçları ve edindiği izlenimleri anlattı.

Christoph Daum, öncelikle Bundesliga’nın başlamasının doğru bir karar olduğunu belirtti. Deneyimli teknik adam, maçların seyircisiz olmasının elbette ki kötü bir durum olduğunu fakat insanların psikolojik olarak kötü durumda olduğu şu dönemde corona yerine yendaumiden futbol ve takımları hakkında konuşacaklarını söyledi.

Türkiye’de görev yaptığı dönemde seyircisiz maç deneyimi ile ilgili olarak şunları söyledi. Daum, “Fenerbahçe’de görev yapıyordum. Sahamızda Kasımpaşa ile maçımız vardı. Normal şartlarda çok rahat kazanacağımız mücadeleydi fakat seyircisiz olduğunda takım hiçbir şey yapamadı, sahada hayalet gibiydik ve maçı 3-1 kaybettik. Bu tip maçlarda her türlü sonuca açık olmalısınız.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya