SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Demba Ba'dan Coltescu ile telefon görüşmesi!

FUTBOL | 14.12.2020 22:49

Başakşehirli Demba Ba'nın Paris Saint Germain maçında Pierre Webo'ya yönelik ırkçı bir ifade kullanan Sebastian Coltescu ile telefonda görüştüğü ortaya çıktı.

Demba Ba'dan Coltescu ile telefon görüşmesi!

Paris Saint Germain ile Başakşehir arasında geçtiğimiz hafta oynanan Şampiyonlar Ligi maçına dördüncü hakem Sebastian Coltescu'nun temsilcimizin yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya yaptığı ırkçılık damgasını vurmuştu. Coltescu'ya saha içinde en sert tepkiyi gösteren isim olan Demba Ba'nın ise karşılaşma sonrası Rumen hakem ile görüştüğü ortaya çıktı.

Senegalli santrforun vatandaşı ve milli takımdan arkadaşı Ousmane N'Doye, Pro TV'de katıldığı bir programda Coltescu ve Ba'yı telefonda görüştürdüğünü söylerken şunları kaydetti:

"Sebastian Coltescu'nun numarasını buldum ve ona kendisiyle olduğumu söyledim. Kendisinin asla ırkçı olmadığını biliyorum. Burada bir yanlış anlaşılma var. Coltescu, yalnızca yedek kulübesini işaret etmek istemişti. Demba Ba ile de konuştum. Kendisi, benim çok iyi bir arkadaşım. Milli takımdaki ilk golünün pasını ben vermiştim. Durumu açıkladım ve o da beni çok iyi anladı.

Coltescu'ya Ba'nın numarasını verdim ve onunla görülmesini istedim. Benim için bunu yapmak güzeldi ve yaptım. Demba benim gibi Senegalli. Görüştüler ve anlaştılar. İkisi de beni geri arayarak çok mutlu olduklarını belirtti. Coltescu Ba'nın, Ba da Coltescu'nun çok iyi bir insan olduğunu söyledi.

Barışı, gülmeyi, saygılı konuşmayı ve gerçek bir insan olmayı seviyorum. Romanya'dayken pek çok insanla tanıştım ve orada işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum. Eğer hakkında bilgi sahibi olduğunuz birinin başına bir şey gelmişse onunla konuşmalısınız. Benim favori hakemlerin Coltescu, George Gaman ve Cristian Balaj'dır ve üçü de birbirini tanıyor. Onları buradan selamlıyorum.

Romanya'da ırkçılıkla hiç karşılaşmadım. Benim bu sözlerim karşısında insanlar şok geçiriyor ama orası da benim ülkem. Bunu Demba'ya da söyledim. O da Coltescu'da kötü bir şey duymadığını ancak 'negru' kelimesinin statlarda kullanılmaması gerektiğine inandığını belirtti. Bunun ırkçılık olmadığını ama maç sırasında söylenemeyeceğini düşünüyor. Coltescu da bunu anladı."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya