SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Didier Drogba küplere bindi

FUTBOL | 03.04.2020 18:14

İki Fransız profesör, BCG aşını Afrikalılar'da kullanılsın dedi, Didier Drogba küplere bindi. Bu ırkçı tutumu eleştiren Drogba, "Kobay değiliz" dedi.

Didier Drogba küplere bindi

Koronavirüs tüm dünyayı kasıp kavururken henüz bir aşının bulunamamış olması; hastalığın önüne geçilmesini engelliyor. Doktorlar, TV kanallarına çıkıp virüs hakkında açıklamalar yapıp vatandaşları bilgilendirme adına önemli işler yapıyordu. Taa ki; Fransa'nın LCI TV'sindeki yayına kadar.

Profesör doktorlar Jean Paul Mira ile Camille Locht katıldıkları canlı yayında öyle bir gafta bulundular ki; yenilip yutulacak cinsten değil. Tiberküloz tedavisinde  kullanılan BCG aşısını, koronavirüs hastalarında da kullanılmayı öneren ikili, ilacın Afrikalılar üzerinde denenmesini teklif etti.

Cochin Hastanesi Yoğun Bakım Şefi Jeam Paul Mira, bu ırkçı uygulamayı teklif ederken Araştırma Direktörü Camille Locht'tan da destek geldi. Canlı yayında ırkçı söylemlerden kaçınmayan ikilinin bu açıklamaları tüm dünyada gündem oldu. Afrikalı yıldızlar Samuel Eto'o, Demba Ba, Kevin Prince Boateng ve Didier Drogba tepkilerini sert bir dille ortaya koydular.

Marsilya ve Chelsea'de efsane olan ülkemizde Galatasaray forması da giyen Didier Drogba, doktorların TV'de söyledikleri şeylerin akıl almaz olduğuna dikkat çekti.

Afrika'nın bir laboratuvar olmadığını savunan Fildişili yıldız, "Bu bir ırkçılık. Afrikalılar'ı koronavirüsten korumak yerine onları kobay olarak kullanmaya çalışmayın. İğrençsiniz. Afrikalı liderler, halklarını bu korkunç girişimlerden korumalısınız" ifadelerini kullandı.

Sezon başında Fiorentina'dan Beşiktaş'a transfer olan Ganalı Kevin Prince Boateng de tepkisini; "Afrikalıları oyuncağınız gibi kullanmayın aptallar" yorumunda bulundu. Başakşehir'in Senegalli yıldızı Demba Ba da tepkisini orta koysa da en sert eleştiriler Kamerunlu Samuel Eto'o'dan geldi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya