SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Diego Lugano’dan Aziz Yıldırım’a: Sinirli Türk

FUTBOL | 25.04.2020 17:43

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Diego Lugano, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Uruguaylı futbolcu, Aziz Yıldırım’a ‘Sinirli Türk’ dedi.

Diego Lugano’dan Aziz Yıldırım’a: Sinirli Türk

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Diego Lugano, kariyerine dair gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Infobae’ye konuşan Uruguaylı futbolcu, Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’a ‘Sinirli Türk’ ifadelerini kullandı.

“10 TANE KİTAP ÇIKAR”

Fenerbahçe kariyerine dair konuşan Lugano, “Türkiye’de yaşadıklarımı yazsam; 10 tane kitap çıkar, bize çok benzeyen bir ülke. İnsanları çok sıcakkanlı ama aniden parlayabiliyorlar. Geçmişe dönüp baktığım zaman, bin tane hatıram var” ifadelerini kullandı.

“SİNİRLİ TÜRK”

Aziz Yıldırım’la yaşadığı anıyı anlayan Uruguaylı futbolcu, “Kaptanımız Ümit Özat, Brezilyalı Alex de Souza ve ben; çok iyi takımdık. Fenerbahçe’nin 100. yılında transfer olmuştum ve şampiyon olmamız gerekiyordu, üzerimizde aşırı baskı vardı. Bir gün akşam yemeğinde Ümit Özat bana dönerek ‘Yabancılar paralarını alabiliyor ama biz 5 aydır alamıyoruz’ demişti. Tercümana gittik ve başkanla görüşmek istediğimizi söyledik. Tercüman tam başkanla görüşecekken Aziz Yıldırım onu aradı ve bizle görüşmek istediğini söyledi. Kazandığımız bir maçtan sonra yanına uğramıştık, hiçbir şey anlamamıştık. Beden dilinden sinirli olduğu anlaşılıyordu, dediklerinden hiçbir şey anlamıyorduk. Sanki hakaret ediyordu. Fark etmez zaten ‘Sinirli Türk’ kimseyle kıyaslanamaz. Bir anda sinirlenerek masaya yumruk attı, her yere tekme attı. Çekmeceden bir şey alarak tehditlere başlıyordu. Dediklerini anlamasak da beden dili bize bunu yansıtıyordu. Bizi kovdu. Tercümana dönüp ne dedi diye sorduk ama bize çevirisini yapmadı. Bize 100 yıllık ve 25 milyon taraftarı olan bir kulüp olduklarını ve Güney Amerikalıların maçtan önce para konuşmaması gerektiğini söylemiş. Biz böyle bir şey konuşmadık ki. Bu konuşmaların ardından Özat’a, onu savunduğumuzu söyledim. Kaptan bana ‘Senin benim hakkımı korumanı mı istedim, eğer öyleyse özür dilerim’ dedi. Benim bu olayları tek başıma çıkarttığımı söyledi. Çok başka bir kültürmüş. Başkan ne isterse onu yaparmış orada” açıklamalarında bulundu.

“EŞCİNSEL VARDI”

Arjantin basınına konuşan Lugano, “Bir zamanlar eşcinsel bir takım arkadaşım vardı. Başlangıçta çok tartışıldı. Önemli olan işini nasıl iyi yaptığıydı. Kimseye zararı yoktu. Gerisinin hiçbir önemi yok” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya