SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Digiturk'ten Fenerbahçe'ye çağrı...

FUTBOL | 20.02.2021 11:33

Digiturk Spordan Sorumlu Grup Başkanı Rashed Al-Marri, Hande Sümertaş ve Fenerbahçe meselelerine dair önemli açıklamalar yaptı.

Digiturk'ten Fenerbahçe'ye çağrı...

Digitürk’te spordan sorumlu grup başkanlığı görevine getirilen Rashed Al-Marri, çok önemli açıklamalarda bulundu. Sözcü Gazetesi’ne konuşan Marri, Fenerbahçe ile yaşadıkları soruna ve yayın ihalesiyle ilgili konuştu.

İşte o röportajdan satır başları:

BAŞKANLAR BİZİ ARIYOR

Kulüp başkanı bizi arayıp ‘Niye bu faul pozisyonunu vermediniz' diyor. Belki o, pozisyon için önemli olabilir ama benim izleyicilerim için değil. Futbol idarecisi olmakla taraftar olmak arasına set çekmek lazım. Herkesi dinledik ve yeni bir kural tablosu oluşturduk. Prosedürleri uygulayıp insan etkisini aza indirmeye çalışıyoruz.

HANDE SÜMERTAŞ REJİYİ BİLMEZ

Hande Sümertaş kamera açısıyla, reji odasının ne olduğunu bile bilmiyor. Onun sadece spor içeriklerinin alımıyla ilgili bir görevi var. Bizim objektif olmama gibi bir durumumuz asla olamaz. Bir yandan da benim sunucuma, muhabirime günaşırı baskı yapamazsınız. Benim basın özgürlüğümü elimden almaya çalışıyorsunuz.

FUTBOL EKONOMİSİ KÜÇÜLÜR

Türkiye, Çin'in ardından kaçak yayınlarda ikinci sırada. Hakkını koruyamadığınız bir ürünü kimseye satamazsınız. Yüzde 85'ini durdurduk ama bu aksiyonların arkasında bayağı büyük kuruluşlar var. Düzgün şekilde mücadele edilmezse futbol ekonomisi küçülecek.

YENİ YAYIN İHALESİ YORUMU

Yeni yayın ihalesi olduğunda aksiyonumuzu alacağız. Burada 2 milyar dolarlık yatırım yaptık. Biz uzun soluk için buradayız. ödemeyi hiç durdurmadık. Oynanan maç başına geçildi sadece.

ÖZÜRÜ BEĞENMEDİLER

Fanatik Fenerbahçelilerin olduğunun farkındayız. Biz bir iki hafta bekleyelim dedik. Ama bir noktadan sonra siz bizim logomuzu illegal şekilde kullanırsanız bu problem olur. Londra'daki hukuk kanadımız bu işe el koyabilir.

Tişörtleri çıkarın, ne söylemek istiyorsanız söyleyin hiçbir problem yok. Bazı şeylerin ihlalini yapmayalım artık. Yüzde yüz olmasa da bazı şeyleri aştığımızı düşünüyorum. (Sözcü)

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya