SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Dimitrios Pelkas, basına tanıtıldı.

FUTBOL | 16.10.2020 13:49

Fenerbahçe'nin Yunanistan'dan kadrosuna kattığı Dimitrios Pelkas, düzenlenen basın toplantısında çok önemli açıklamalar yaptı.

Dimitrios Pelkas, basına tanıtıldı.

Fenerbahçe’nin PAOK’tan transfer ettiği orta saha oyuncusu Dimitrios Pelkas, basına tanıtıldı.

Tzavellas ve Bakasetas ile konuştuğunu ifade eden Pelkas, arkadaşlarının Türkiye Ligi’nin Yunanistan Ligi’ne göre daha iyi olduğunu söylediklerini belirtti.

İşte Pelkas’ın o sözleri:

Perotti'yi, Rodrigues'i tanıyorum. Antrenmanlarda iyi çalışıp, maçlarda bunun meyvelerini alacağız. 2014'ten bu yana şampiyon olamamış takımımızı şampiyon yapacağız. Ben futbolu tutkuyla oynayan bir futbolcuyum. Futbol bir takım oyunu, yardımlaşarak oynamamız gerekiyor. Maçları oynadıktan sonra benimle alakalı fikir sahibi olabilirsiniz, şu an bundan bahsetmek istemiyorum.

10 numara pozisyonunda oynayabiliyorum ancak takımın ihtiyacı neredeyse orada da oynarım. Takımımın kazanması, birinci önceliğim. Kafamdaki ilk hedef kazanmak. Örnek aldığım bir oyuncu yok ancak insanlar benim kime benzediğimi kendileri karar verebilirler.

Bildiğim kadarıyla burada maçlar yüksek tempoda oynanıyor. Bakasetas ve Tzvellas ile görüştüm onlar da buranın Yunanistan Ligi'nden daha iyi bir lig olduğunu söylediler. Ligde şampiyonluk kazanmak istiyorsak, yoğun çalışmamız gerekiyor. Mevkimdeki oyuncu çokluğu önemli, herkes iyi olursa takım da iyi olacak.

Fenerbahçe beni gerçekten istedi. Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübü. Ayrılma zamanı gelmişti, farklı bir atmosfer için bu şarttı. Ben de bunun için bir değişikliğe ihtiyaç duydum.

Taraftarlar arasında benzerlikler var. Fenerbahçe taraftarının videolarını izledim, zaten daha önceden de herkes gibi biliyordum. Şu an Covid'den dolayı taraftarlar gelemiyor ancak sabırsızlıkla taraftarı bekliyorum.

Benim için hocanın oyuncu rollerini bilmesi çok önemli. Sadece sevdiğim için 14 numarayı aldım, benim favori forma numaram 10 numara ama Samatta onu almış.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya