SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Dört büyükler, Bankalar Birliği ile yeni bir anlaşma imzaladı!

FUTBOL | 19.03.2021 17:55

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor, Bankalar Birliği ile yeni bir yapılandırma anlaşması imzaladı. 5+2 yıl olan anlaşma, 7+2 yıl olarak revize edildi.

Dört büyükler, Bankalar Birliği ile yeni bir anlaşma imzaladı!

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor, Bankalar Birliği ile ‘Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi’ imzaladı. Buna göre, Kulüpler ile Bankalar Birliği arasında daha önce 5+2 yıl olarak imzalanan yapılandırma anlaşması 7+2 şeklinde yenilendi. Ayrıca anlaşmaya göre 4 büyük kulüp, 2 yıl anapara ödemesinden de muaf tutulacak.

Yapılandırma anlaşmasının imzalanması için düzenlenen törene Ali Koç, Ahmet Nur Çebi, Mustafa Cengiz, Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve Bankalar Birliği temsilcileri katıldı.

İmza töreninin ardından konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Dört büyük kulübümüz ve Bankalar Birliği, yeni bir yapılandırma anlaşması imzaladı. Bu durumda kulüplerimiz de 2 yıl anapara ödemesi yapmayacak. Bizim amacımız kulüplerimizin belirli bir finans yapısı içinde hareket etmeleri. Pandemi dolasıyla gelir konusunda sıkıntılar yaşandı ve biz de UEFA ile gerekli önlemleri aldık. Harcama limitlerinde kolaylıklar sağladık. Bankalar Birliği’ne de Türk futboluna yapıcı bir anlayışla yaklaştıkları için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya