SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Duygun Yarsuvat'tan 'Organize İşler' açıklaması!

FUTBOL | 09.09.2019 09:58

Duygun Yarsuvat'tan 'Organize İşler' açıklaması!

Galatasaray'ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, sarı kırmızılılarla ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

Ligin 3. haftasında Kayserispor deplasmanının ardından

"Organize işler var" dediği için 4 maç ceza alan Fatih Terim hakkında görüşlerini aktaran Yarsuvat,

"Fatih Terim sonuna kadar haklı. Gerçekten organize işler oluyor. Geçmişte de oldu.

Hatırlayın, geçen yıl da oldu. Moskova'da önemli bir Avrupa kupası maçına çıkacaktık. O maçtan tam 2 saat önce 17 kulübün açıklaması çıktı ortaya. Bunu yapanların da kim olduğu biliniyor. Rakip kulüp başkanları. Şimdi bu da organize bir ceza aslında."

ifadelerini kullandı.

 

Galatasaray'a verilen cezanın amacının Fenerbahçe derbisi öncesi takımı zora sokmak olduğunu savunan Galatasaray'ın eski başkanı,

"O kadar ayarlanarak bir ceza veriliyor ki, Fatih Terim Fenerbahçe derbisinde cezalı duruma düşüyor. Yardımcısı Ümit Davala'nın cezası da Fenerbahçe maçından sonra bitiyor. Hedef, Galatasaray'ı Fenerbahçe maçında zayıflatmak. 

Cezanın 19.05'te açıklanması bilerek yapıldı ise küçük oyunlar bunlar. TFF'nin ne demesini bekliyoruz ki; 'Yanlışlıkla' diyecek tabi ki. Bilerek yaptık diyecek hali yok. Bir kılıf uydurulacak."

Galatasaray'ın Eski Başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Lisesi Müdürlüğü'ne Fenerbahçe taraftarı olduğu öğrenilen Prof. Dr. Vahdettin Engin'in atanması üzerine ise, 

"Ben de bu konuda çok hassasım. Maalesef çok üzüntülüyüm. Son yıllarda Galatasaray, Galatasaraylı olmayanların eline geçmeye başladı. Ama bizim yapacak bir şeyimiz yok. Müdürü atama yetkisi Galatasaray Üniversitesi rektörünün elinde.

Bakan ise sadece tayin eder. Müdür onu tavsiye ettiğine göre Bakan da tayin etti. Çünkü ne lise müdürü ne de bunu inha eden Galatasaray Üniversitesi rektörü Galatasaraylı değil. Galatasaray Lisesi müdürü bir Galatasaraylı olmalı. Ya da en azından tescilli Fenerbahçeli olmamalı."

diyerek sözlerini tamamladı.

(Hürriyet)

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya