SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Eddie Newton’dan Afobe ve Sörloth açıklaması!

FUTBOL | 16.09.2020 12:03

Trabzonspor Teknik Direktörü Eddie Newton, ilk kez düzenlediği basın toplantısında Norveçli yıldız Sörloth ve yeni transfer Benik Afobe ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Eddie Newton’dan Afobe ve Sörloth açıklaması!

Trabzonspor'un teknik patronu Eddie Newton, kameraların karşısına geçti. Çarpıcı açıklamalarda bulunan İngiliz teknik adam birçok konuya açıklık getirdi. İşte basın toplantısından notlar…

“BENIK AFOBE'Yİ TANIYORUM”

İlk olarak yeni transfer Benik Afobe ile ilgili konuşan Newton, “Kendisini tanıyorum. Hızlı ve güçlü, bu ligde iş yapabilecek kalitede ve yeteneklere sahip kendisi. Hem bir ok oyuncumuz açısından Ömür, Tony, Ekuban gibi oyunun içinde kalmayı seven oyuncularımıza birçok şey katabilecek, hem de onlara yardımcı olabilecek oyuncu olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“SÖRLOTH KONUSUNDA SORU İŞARETİMİZ YOK”

En çok tartışılan konulardan biri olan Sörloth’un durumu ile ilgili de konuşan Newton, “Yönetimimimiz ve ben bu konuda çok netiz aslında. Kendisiyle hem ben, hem de yönetimimiz 1 yıl daha devam etme fikrimiz vardı. Ancak birçok konuşmadan ve ilk birkaç hafta çalıştıktan sonra hem ben hem de başkanımızın yaptığı görüşmeden sonra kendisinin kararını verdiği ve burada devam etmek istemediği yönünde görüşü olduğunu fark ettik. Oyuncularımızın burada oynamak istemelerini istiyoruz. Oyuncunun eğer buradaki kalbi ve düşüncesi burada oynamak niyetinde değilse oyuncunun ayrılması ve onun yerine yeni oyuncu bakma daha doğru olur düşüncesindeyiz.” diyerek Norveçli golcünün ayrılığını resmen doğruladı.

“SAKATLIK KONUSUNDA KİMSEYİ SUÇLAYAMAM”

Yeni transfer Trondsen ve Marlon’un sakatlanması üzerine konuşan Newton, “Tabii ki bu sakatlıklarla alakalı herhangi bir kimseyi, çim çalışanlarını suçlamak kesinlikle mümkün değil. Trabzon’da olan yüksek nem ve havadan dolayı sahada bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Kontrol eden ve her gün çimi kontrol eden arkadaşlarımız harika işler çıkardılar. Hem burada hem de sahada çimi kontrol ettiler. Ancak sezon öncesi kampındayız, bu sakatlıkların yaşanması normaldir. Sadece Trabzonspor değil, Avrupa’da ve ülkemizdeki bütün takımlara baktığımızda kasığından, arka adalesinden 2 hafta 3 hafta sakatlık yaşayan birçok futbolcu görebilirsiniz.” dedi.

“KADROMUZ YETERLİ DEĞİL”

Mevcut oyuncu kadrosu hakkında da konuşan İngiliz teknik adam, Trabzonspor’un şu anki kadrosunun yetersiz olduğunu söylerken, “Yalan söyleyecek değilim bu konuyla alakalı. Kadronun yeterli olduğunu söylememem. Yönetim ve başkanımız gece gündüz durmaksızın inanılmaz çalışma gösteriyorlar. Vakit tanımaksızın ellerinden gelen çabaları gösteriyorlar. İhtiyacımız olan pozisyonları biliyoruz. Şu an söyleyecek değilim. Muhtemelen fikirleriniz vardır. Ama bu konuyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu senenin ayrıca bir zorluğu da var. Finansal sınırlamalar. Bu finansal sınırlamaları da işin içine kattığınızda yaptığımız işin ne kadar zor olduğunu sizde tahmin edebileceksiniz." ifadelerini kullandı ve kadroya yeni isimler istediğini belirtti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya