SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ekdal: Gay futbolcu bunu açıklamaktan korkmamalı

FUTBOL | 05.02.2020 16:04

Sampdoria'nın yıldız oyuncusu Albin Ekdal, homofobiye karşı savaş açtı. Ekdal, "Gay futbolcular bunu açıklamaktan korkmamalı" dedi.

Ekdal: Gay futbolcu bunu açıklamaktan korkmamalı

Sampdorialı orta saha oyuncusu Albin Ekdal, flaş bir açıklamaya imza attı. Futbolda homoseksüelliğin tabu olduğuna dikkat çeken İsveçli yıldız, bu duruma karşı çıkıyor...

'Homofobiye Karşı Spor, Kazanılacak Bir Oyun' adlı bir konferansa katılan Ekdal, "İdeal bir dünyada hiç kimse kendini eşcinsel ilan etmekten rahatsız olmamalı; hayatta da futbolda da... Ancak gerçek çok faklı. Futbol dünyasınında sadece 8 kişi kendisinin gay olduğunu ilan etti. Birçok isim durumunu açıklamak istetese de alacakları olumsuz reaksiyonda korkuyorlar.

"ALAY KONUSU OLMAKTAN KORKUYORLAR"

Ne yazık ki; dünyada homofobi hala yaygın. Futbolcular, saha içinde ve dışında hakaret ve alay konusu olmaktaktan endişe duyuyorlar. Sonuç olarak; korku içinde saklanımak ve yaşamak zorunda kalıyorlar.

Her şeyin altında yatan eğitim. Eğitimi; bir değişim gücü olarak kullanmalıyız. Bir erkeğin cinsel eğilimi yüzünden futbolcu olmasının önüne geçmek; onun hayallerini elinden almak demektir. Bir çocuk ne zaman ayakkabılarını asar, soyunma odası ya da etrafındakiler tarafından kabul görmezse bu futbol dünyası için bir kayıptır.

"ORTAK BİR TUTKUMUZ VAR O DA FUTBOL"

Eşcinsellik kişinin kimliğini belirlemez... Sadece kimi çekici bulduğunu belirler. Hepimiz bir insanız ve bir ırkın parçasıyız. Ortak bir tutkumuz var futbol... Bu oyunu hepimiz seviyoruz ve bu hepimiz için en önemli şey" ifadelerini kullandı.

Daha önce Robbie Rogers, Justin Fashanu, Jermaine Jenas, Thomas Hitzlsperger gibi isimler daha önce eşcinsel olduklarını açıklayan bazı futbolculardı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya