SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Galatasaray'a müjde! Aslan yeniden yuvasında

FUTBOL | 06.12.2019 13:57

Galatasaray'a müjde! Aslan yeniden yuvasında
Emlak Konut GYO ile yapılan yeni protokolle birlikte Florya'da Galatasaray'da kaldı. Düşler Vadisi Riva Satış Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında sarı-kırmızılılar ile tüm bağların kopma noktasına geldiği Emlak Konut GYO arasında imzalanan yeni protokol kamuoyu ile paylaşıldı. .

'120 MİLYON TL ARTI GİDERLERİ ÖDELEYECEĞİZ'

Sarı-kırmızılıların başkanı Cengiz imzalanan anlaşmanın detayları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifedeleri kullandı:

"Florya Tesisleri, bütün kulüplerin olduğu gibi bizim de yuvamız, çalışma alanımız mabedimiz. Çok önemli bir hizmet bunun bize kazandırılması. Aldığımız parayı iade ediyoruz. Kendi evimize bedelini ödeyip sahip oluyoruz. Konu bu bağlamda değerlendirmeli ricasında bulunuyorum. Kulüp olarak ödeyeceğim rakam 120 milyon TL ve artı giderler.  

'FUTBOL TAKIMIMIZ VE TEKNİK HEYETİMİZ ÇOK MUTLU'

Bu karar için futbol takımımız da çok mutlu, Florya yeniden eski durumuna gelecek. Teknik heyetimiz de futbol takımımız da bu duruma çok sevindi. Her an çıkma havası içindeydik. Yatırım gerçekleştiremediyorduk, bazı sahaların düzenlemesini gerçekleştiremiyorduk. Şimdi yeniden yuvamıza sahip olma duygusu ile birlikte Florya'yı en mümtaz hale getirmeye geyret edeceğiz. 

'GALATASARAY ADINA TARİHİ BİR ANA TANIKLIK EDİYORUZ'

Burada Galatasaray Kulübü'nün tarihi bir anına tanıklık ediyoruz. Uzun senelerden bu yana devam ve maalesef fiziki nedenlerden dolayı çıkamadığımız Florya'ya yeniden dönüşümüzü sağlamış bulunuyoruz.

Bunun temelinin oluşumuna olanak sağlayan, Riva'yı bize kazandıran başkanımız Selahattin Beyazıt'a, bu araziyi bugünlere getiren yönetimlere, sayın Cumhurbaşkanı'mıza, Çevre ve Şehircilik Bakanı'mıza teşekkür ediyorum.

'GELECEK RİVA'DA, CAMİAMIZ BURADAN MUTLAKA EV ALMALI'

Riva'yı mutlaka canlandırmamız gerek. Gelecek Riva'da. 365 gün boyunca kalınabilecek bir konumda. İstanbul'un depreme dayanıklılık, ulaşım açısından en değerli yerlerinden biri Riva. 

Burada 1400'e yakın konuttan camiamızın almasını istiyorum. Buradan satın alınacak her konut Galatasaray kulübene artı olarak gidecek. Hem çocuklarımızın geleceği hem de bir spor camiasının geleceği için çok buradan konut sahibi olmak önemli." 

GEDİKLİ: RİVA ANLAŞMASI AYNI ŞARTLARDA DEVAM EDİYOR

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli ise yaptığı açıklamada sorunun çözümü için yapılan yoğun görüşmeler sonrasında şirketlerinin ve Galatasaray'ın ortak menfaatleri doğrultusunda yeni bir protokol imzaladıklarını söyledi. Gedikli  Florya arazisinin sarı-kırmızılı kulübe iadesine karar verdiklerinin altını çizerken buranın 120 milyon TL tutarında Emlak Konut GYO üzerindeki ödeme yükümlülüğünün kulüp tarafından anlık bankaya ödendiğini vurguladı.

Ayrıca şirket tarafından yapılan masrafların da  Galatasaray'ca ödendiğini belirten Hakan Gedikli, Riva arazisinde bulunan Düşler Vadisi projesinin geliştirilmesine aynı şartlarda devam ettiklerini sözlerine ekledi. 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya