SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Adebayor - Olimpia transferinin ayrıntıları ortaya çıktı

FUTBOL | 15.02.2020 13:56

Emmanuel Adebayor’un, Paraguay ekibi Olimpia’ya transferindeki sır perdesi kalktı

Adebayor - Olimpia transferinin ayrıntıları ortaya çıktı

Türkiye’de Başakşehir ve Kayserispor formalarını giyen ve uzun süre ülkemizde bulunan Emmanuel Adebayor, Paraguay ekiplerinden Club Olimpia’ya transfer oldu. Binlerce Paraguaylı futbolsever tarafından havalimanında karşılanan Togolu futbolcu, büyük bir ilgiyle karşı karşıya kaldı. Gördüğü ilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Adebayor’un, mutluluğu gözlerinden okundu.

TRANSFERİNDEKİ İLGİNÇ DETAY

Togolu futbolcunun transferindeki ilginç detay dikkatleri çekti. Kariyerinde Real Madrid, Manchester City ve Arsenal gibi kulüplerde top koşturmuş 35 yaşındaki futbolcunun transferi Paraguaylı taraftarlar sayesinde gerçekleşti. Güney Amerika basınında Emmanuel Adebayor transferi ilk defa ortaya çıktığı sıralarda, Olimpia kulübü başkanı Marco Trovato taraftarlara bir söz verdi. Başkan Travato, bir hafta içerisinde 20 bin kombine bileti satması durumunda, Togolu oyuncunun transferini bitirmeye dair taraftarlara söz verdi. Sezonluk kombine biletini bir an önce bitiren Paraguaylı taraftarlar, yıldız futbolcunun transferini böylelikle gerçekleştirmiş oldu. Bonservisi elinde olan Adebayor’a sadece imza parası ödendi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya