SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Emre Belözoğlu: Benim oyuncumla ilgili konuşamazsınız!

FUTBOL | 11.02.2021 22:46

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, basın mensupları ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi ve gündemdeki konulara ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Emre Belözoğlu: Benim oyuncumla ilgili konuşamazsınız!

Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde düzenlenen sohbet toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, birçok önemli konudaki düşüncelerini dile getirdi.

“BAŞKA TAKIMIN OYUNCUSUNUN ADINI BU KADAR KOLAY TELAFFUZ EDEMEZSİNİZ”

Emre Belözoğlu, Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın açıklamalarına, şu ifadelerle cevap verdi:

“Sana ne benim futbolcumdan.  Başkasıyla sözleşmesi olan oyuncuyla ilgili konuşmak yöneticilik değil. Bu sadece bizim rahatsızlığımız değil. Türkiye’deki diğer bütün takımların da rahatsızlığı. Başka bir takımın oyuncusunun ismini bu kadar rahat şekilde telaffuz edemezsiniz. Fenerbahçeli futbolcunun ismini hiç edemezsiniz bu çok net. Rakip takımın bir oyuncusunu etik kurallar çerçevesinde beğendiğine dair bir açıklama yapmakta sakınca yok ama sen alamadığın futbolcuyu konuşmayacaksın. Ben senin futbolcunla ilgili konuşmuyorum. Biz susuyoruz, konuşmuyoruz, ortam gerilmesin istiyoruz ama benim sözleşmeli oyuncum hakkında hiç kimse böyle konuşamaz. Böyle futbol yöneticiliği olmaz. Biz hiç kimseyle de yarışmıyoruz transferde, Fenerbahçe olarak ihtiyacımız olan oyuncuyu alıyoruz.  Başkanımızın büyük özverisi sayesinde bunu yapıyoruz. Bizim için önemli ve değerli olan bu takımın sezon sonunda şampiyon olmasıdır; camiamızın da özlemi arzusu budur. Biz bu hedefler doğrultusunda çalışıyoruz. Fenerbahçe’nin vizyonu doğrultusunda orta ve uzun vadeli planlarla hedeflerimizi gerçekleştirmek için geldik. Sözleşmeli oyuncu hakkında konuşmak doğru ve etik değil. Biz imza atmışız, bizi istiyor diye açıklama yapıyorsun. Buradan görüyoruz ki hala kabul edememişler bazı şeyleri. Nereden biliyorsun oyuncunun seni istediğini? Başakşehir’e İrfan Can Kahveci’nin gelmesi sürecinde de biz vardık. Başkanımız Ali Koç bu gibi süreçlerde her zaman üslubumuzu korumamızı istiyor. Ancak hiç kimse başka bir takımın oyuncusu hakkında bu kadar rahat konuşamaz.”

“HOCAMIZ DA OYUNDAN RAHATSIZ”

Belözoğlu, “Zirveye ortak olmasına rağmen en çok konuşulan ve eleştirilen takım Fenerbahçe. Başta hocamız, bizler, yöneticilerimiz, başkanımız ve camiamızın da oyundan şu anda çok memnun olmadığını biliyoruz. Hocamız da oynanan doğru oyunlardan, beklentilerden ve hedeflerimizden dem vurarak devamlı oyuncuları motive etmeye çalışıyor. Çok iyi bir kadromuz var. Herkesin hazır olmasıyla beraber daha iyi olacağız. Fenerbahçe daha çok topa hükmeden, oyunu daha önde oynamaya çalışan bir takım olma hedefindedir, biz her zaman böyle bir ekip olmalıyız. Hocamız da oyundan rahatsız. Ama Fenerbahçe taraftarı şunu bilsin; biz her şeyin yolunda gitmesi için ciddi bir mücadele veriyoruz. Biz gerektiğinde kendi içimizde gereken değerlendirmeleri yapıyoruz, ancak kritik süreçlerde hakkaniyetli bir şekilde sabırlıca hareket etmeliyiz. Fenerbahçe önde oynar önde basar, mevcut oyundan en başta hocamız rahatsız ve tamamen bu yönde bir sistem için çalışıyor. Hocamız bunun çaresini biliyor. Biz de hocamıza inanıyor ve güveniyoruz. Bu haftadan itibaren oyunsal anlamda camianın beklentisini karşılayacak şekilde ilerleyeceğine inanıyor ve takımımıza güveniyoruz” dedi.

“HOCAMIZIN VE OYUNCULARIMIZIN DEĞERSİZLEŞTİRİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Belözoğlu, “Kimseyi korumasız yalnız bırakmayacağız.  Oyuncularımızın ve hocamızın arkasında duracağız. Biz burada bunu yapacağız. Biz takımımızı korumak adına kulübümüz adına dışarıda zaten mücadelemizi veriyoruz. Hocamıza ağır eleştiriler yapılıyor ama bizi en çok üzen Fenerbahçelilerin yaptığı eleştiriler olur, onlar kırar. Bunun dışında gelen eleştiriler bizi bozmaz ama taraftarımız yanımızda olmazsa bu takımı, ekibi koruyup sahiplenmezse, onlar bize destek olmazsa bu bizi çok üzer ve yıpratır. Biz hocamızın ve oyuncularımızın değersizleştirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Başta başkanımız olmak üzere camia olarak hiçbirimiz buna müsaade etmeyeceğiz” diye de konuştu.

“FENERBAHÇE’YE HİZMET ETME ARZU VE İSTEDİĞİ İLE ÇALIŞIYORUZ”

Ekip olarak Fenerbahçe’ye hizmet etme arzu ve istediği ile çalıştıklarını dile getiren Emre Belözoğlu, “Biz işimize konsantreyiz. Ancak bizi bu noktadan saptırmaya, tahrik etmeye çalışıyorlar. Galatasaray ve Beşiktaş birbirine rakip mi değil mi ben anlamadım. Devamlı limitten bahsediyorlar. Sezon başında biz limitle ilgili konuştuğumuzda “Federasyona güvenmiyor musunuz?” diyenler, şimdi Fenerbahçe nasıl transfer yaptı diyorlar. Herkes kendi işine baksın, federasyon kendi işine bakıyor.  Limitlere aykırı bir şey yapıyorsan zaten federasyon var, kurulmuş kurul var.” sözlerini de dile getirdi.

“ÜÇ TAKIM AYNI PUANDA ANCAK TEK ODAK FENERBAHÇE”

Belözoğlu, “Şu an ligde üç takımın aynı puanda Ancak Galatasaray ve Beşiktaş birbirine rakip değiller herhalde. Herhalde birbirlerini rakip görmüyorlar ki odaklarında sadece Fenerbahçe var gibi görünüyor. Bunlar hiç doğru yaklaşımlar değil” diyerek ezeli rakiplerini de eleştirdi.

“BİZE VERİLEN LİMİTLER DOĞRULTUSUNDA HAREKET ETTİK, CEZA ALMA RİSKİMİZ YOK”

“Kimsenin bilgisi yok ama herkesin fikri var.  Her kulübün belli bir limiti var ve bunlar da resmen açıklanıyor.  Biz kendimize göre bize verilen limitleri en doğru şekilde kullandık. Limitleri Fenerbahçe üzerinden bu kadar gündeme getirme çabası farklı niyet taşıyor. Bizim mevcut oyuncu kadromuz, yeni kadro kurduk, 18 oyuncu geldiğinde 18 milyon Euro harcadık.  Bizim TL olarak kadromuzun maliyetini federasyon sitesinde görebilirsiniz. Transferlerimizi limitin dışında yapıyor algısını oluşturmak isteyenlerin tek bir amacı var, gereksiz gündem yaratmak, Fenerbahçe’yi de bunun bir parçası yapmak. Biz sezon başında limitlerle ilgili açıklama yaparken, durumu anlatırken, kritik dönemden geçerken herkes memnundu, federasyona güveniyoruz deniyordu. Kulübümüz mali yapılanmasını kendi şartları çerçevesinde gerçekleştirdi. Limitimiz belli bir seviyeye geldi. Ondan sonra da transferlerimizi yaptık. Fenerbahçe olunca tutum değişiyor. Bu durum rahatsızlık verici. Federasyonun oluşturduğu bir kurul var, ona göre hareket etmek zorundayız, onun dışına zaten çıkamayız. Bunun sorgulanıyor olması zaten garip.” diyen Emre Belözoğlu, limit konusunda Fenerbahçe için yapılan eleştirilerin tutarlı olmadığını belirtti.

“SAĞLIK EKİBİ EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYOR”

Belözoğlu, “Buradaki ekip yıllardır bu kulüpte ve görevini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Pelkas ve Tisserand döndü, Luiz Gustavo 2 hafta daha sürecek gibi görünüyor. Sağlık ekibi en iyisini yapmaya çalışıyor.  Oyuncular da tesislere gelerek tedavi oluyorlar, ekstra çalışmalar yapıyorlar. Herkes en maksimum performans ve aidiyetle çalışıyor” diyerek sağlık ekibine de destek verdi.

“MESUT ÖZİL’İN MÜTEVAZI VE TAKIMDA TOPARLAYICI BİR KİMLİĞİ VAR”

Mesut Özil’in durumu ile ilgili de konuşan Emre Belözoğlu, “Mesut Özil’in oynayıp oynamayacağına hocamız karar verecek. Mesut Özil oyuna girdiğinde duyduğu heyecanı, futbola olan özlemini tüm taraftarımıza gösterdi. Top ayağına geldiğinde bazı şeyleri değiştirebileceğini, takıma hızlıca adapte olabileceğini gösterdi. Mütevazı ve takımda toparlayıcı bir kimliği var. Mesut Özil’in tecrübelerini tüm takımla paylaşması, herkese yakın ilgi göstermesi hepinizi mutlu ediyor. Neler yapabileceğini tam fit hale geldiğinde herkese gösterecek. Umuyoruz çok başarılı olacak” sözlerini dile getirdi.

“ARDA TURAN İLE İLGİLİ BİR ŞEY KONUŞMAK İSTEMİYORUM”

Belözoğlu, Galatasaraylı futbolcu Arda Turan için ise, “Camiasıyla ve hocasıyla arası iyi, ben bir şey konuşmak istemiyorum” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya