SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Emre Belözoğlu: Tek taraflı adalet, sistemi güvenilmez yapıyor!

FUTBOL | 18.02.2021 20:02

Emre Belözoğlu, basın mensupları ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi ve gündemdeki konular ile sarı-lacivertli takımın gidişatı hakkında açıklamalar yaptı.

Emre Belözoğlu: Tek taraflı adalet, sistemi güvenilmez yapıyor!

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğu, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde bir sohbet toplantısı gerçekleştirerek basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“HATA İLE KASITI BİRBİRİNDEN AYIRABİLİYORUZ”

Emre Belözoğlu, “Adalet dediğin şey tek taraflı işliyorsa o zaten sistemi direkt güvenilmez kılıyor. Kazansan da kaybetsen de hakem odaklı konuşmak belli ki bir strateji ancak bu samimi değil. Ben sezon başında da dile getirdiğim noktadayım; Hata ile kasıt arasındaki farkı görebiliyoruz. Şu an kasıtlı olarak yapılan şeyleri net bir şekilde görebiliyoruz artık.” diyerek hakemlerin yanlış kararlarının sadece hata kaynaklı olmadığını belirtti.

“HÜSEYİN GÖÇEK DÂHİL BÜTÜN HAKEMLERE GÜVENMEK İSTİYORUM”

Belözoğlu, Fenerbahçe’nin hafta sonu oynayacağı Göztepe karşılaşmasının hakem atamasıyla ilgili ise, “Hüseyin Göçek eğer bizim maçımıza geliyorsa ki ben onun 4. hakemliğinden memnun değildim derbide. Çünkü saha kenarında çizginin tam üzerinde maç boyunca ortaya konan tavır ve hareketlere karşı hiçbir şey yapmadı. Saha kenarında hakemlere baskı kurmaya çalışan beş kişiyi bir kere bile oturtamadı, herkes maçı ayakta izledi ve hakem bunu tamamen görmezden geldi. Ancak buna rağmen şunu da söylemeyi istemiyorum: ‘Neden maçımıza Hüseyin Göçek atandı?’ demek istemiyorum. Çünkü ben Hüseyin Göçek’e güvenmek istiyorum. Hüseyin Göçek dâhil bütün hakemlere güvenmek istiyorum.” sözlerini dile getirdi.

“VAR’IN İŞLEYİŞİ BENİM GÖZÜMDE YETERLİ DEĞİL”

Belözoğlu, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun başındaki kişi Nihat başkan, benim de yöneticiliğimi yaptı. Geçen sene A Milli Takım kaptanıydım, çok güzel günlerimiz geçti beraber. O görevin başında olduğu için tabi ki korumak adına, değerli göstermek adına açıklamalar yapacaklardır. Olması da gerekir kurumunu korumak adına. Ama VAR’ın işleyişi benim gözümde yeterli değil. Çizgi sistemi Türkiye’de düğer büyük liglere göre çok geride, gerçekçi olmamız lazım. Gol, taç, ofsayt çizgisi sistemimiz ne yazık ki çok geride. Bunu görüp, farkında olup gereken adımları atarsak işte sistemi o zaman daha doğru korumuş oluruz.” ifadeleri ile de TFF Başkanı Nihat Özdemir’in VAR sistemi hakkındaki övgülerini değerlendirdi.

“VAR’DAN EN FAZLA MAĞDUR OLAN TAKIM FENERBAHÇE”

Sarı-lacivertlilerin Sportif Direktörü ayrıca, “Diğer takımlara göre daha iyi, derinliği olan bir kadromuz var bence. Ancak daha sezon başlamadan Fenerbahçe odaklı algılar devreye sokuldu. Önce Fenerbahçe kesin şampiyon dendi. Biz buna dair gerçekleri vurgulayıp bu algıyı bertaraf ettikten sonra bu kez bir diğerlerini devreye soktular; hakemler Fenerbahçe merkezli dizayn edilecek algısı yaptılar. Bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki; bunların tümü birer tuzak ve bu algılara rağmen hakemlerden, kararlardan, ofsayt çizgilerinden, VAR adımlarından en fazla mağdur olan takım Fenerbahçe.” açıklamaları ile de VAR kararlarından doğan mağduriyetlere değindi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya