SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Emre Belözoğlu milli forma için oynamanın önemini anlattı

FUTBOL | 02.09.2019 14:46

Emre Belözoğlu milli forma için oynamanın önemini anlattı
 
A Milli Takım formasıyla 100. maçına çıkmaya hazırlanan Emre Belözoğlu, Türk futbolcusu için milli takımın her şeyin üzerinde olduğunu ifade etti. Milli formayı ilk kez 2000'de giyen tecrübeli futbolcu TFF ile Turkcell arasında imzalanan sponsorluk anlaşması öncesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

"Sokakta milli sporcu olduğunuzun hissedilmesi kadar güzel bir duygu yoktur. Elimizden geldiğince bunu genç oyuncularımıza aktarmaya çalışıyoruz. Milli takım bizim için her şeyin üstündedir. O yüzden bunun kıymetini bilmemiz gerekiyor.

Biz kazandıktan sonra halkımız sokakta mutlu geziyor. Bunu da düşünen, kendisini milletine ait hisseden bir milli takım ve ailemiz var. İnşallah bu böyle devam eder.

Önümüzde 2 önemli maçımız var. Sokakta insanların bize bu desteği vermesi bizim sorumluklarımızı artırsa da bizi çok mutlu ediyor.

Her milli maç öncesi her Türk sporcusu için bayram havasında olur. Biz de burada olmaktan dolayı bütün oyuncu arkadaşlarımızla beraber çok mutluyuz. İyi ve sakatlığın yaşanmadığı bir kamp olmasını temenni ediyorum.

Türk sporuna büyük destek veren Turkcell'in bugün bir aktivitesine katıldık. Çok mutluyuz ve onlara da Türk sporuna vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyoruz.

2002 Dünya Kupası'ndan başlayan bir serüven. Umarım bundan sonra da destek vereceklerdir. Türk sporunun böyle desteklere her zaman ihtiyacı var. Her milli maçta olduğu gibi yeni bir heyecan.

İnşallah iyi bir kamp olur. Ülkede yeniden milli takımın izlenmesinden keyif alındığını ve bir enerjinin olduğunu hissediyoruz, bunu da devam ettirmek adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. 

Rakamlarla aram çok iyi değil ama inşallah oynayabilirsem, hoca görev verirse 100. maçım olacak. Tabii çok sakatlıklar yaşadım, milli takıma çağrılmadığım bir dönem oldu. Sayının bir önemi yok. Göğsümde bu şanlı bayrağı taşımaktan daha önemli hiçbir duygu olmamıştır.

Mili takıma gelirken bazen oyuncular hak etmedikleri eleştirilere uğruyorlar ama bugüne kadar 20 senedir A Milli Takım'dayım ve hiçbir oyuncunun bu duygular dışında başka bir duyguya sahip olduğuna şahit olmadım. 

Ben lejyoner kelimesini çok sevmiyorum. Bizi Avrupa'da temsil eden kardeşlerimizin başarılı olması genç arkadaşlarımızı da motive ediyor. Bu herkese yansıyacak.

Ne kadar oyuncu ihraç edebilirsek bundan kazançlı çıkan Türk futbolu ve ülkemiz olacaktır. Bizleri inşallah en iyi şekilde temsil ederler." 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya