SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Emre yoksa ortada sorun çok

FUTBOL | 09.11.2019 19:24

Emre yoksa ortada sorun çok

Fenerbahçe, Kasımpaşa'yı sahasında 3-2 mağlup edip milli araya moralli gitse de; ne teknik direktör Ersun Yanal ne de taraftarlar, ortaya koyulan futboldan memnun olmamıştı...  Deneyimli teknik adam, Kayseri yenilgisinde olduğu gibi Kasımpaşa karşısındaki kötü futbolda da bütün sorumluğu üzerine aldı.

3-2 kazanılan karşılaşmanın ardından açıklamalar yapan Yanal, "Ben bunu kabul edemem. Kasımpaşa karşısında galip ayrılsak da, bu tedirginliği de kabul edemem. Kazanmanın ötesinde; beklenen oyunu her zaman sahaya koymalıyız...

Biz iyi oyunlar neticisende buradayız. İyi oyunları yinelemeliyiz. Bir şeyleri değiştirmek için çabalıyoruz. Bunu değiştireceğiz de.. Kimsenin kuşkusu olmasın" açıklamaları yapmıştı.

Deneyimli teknik adam, bu açıklamaları yapsa da; Kasımpaşa karşısına çıktığı ilk 11 ile eleştiri oklarını üzerine çekmişti... Fenerbahçe'nin kaptanı, dinamosu, maestrosu, hırs küpü neredeyse sahadaki her şeyi olan Emre Belözoğlu'nun yokluğu, Yanal'ın planlarını altüst etmişti.

Başarılı hoca da; orta sahadaki tercihini; Ozan Tufan-Luiz Gustavo-Tolga Ciğerci'den yana kullanmıştı. Bu üçlü sahada hiçbir üretkenlik ortaya koyamadığı gibi, orta alandaki üstünlüğü de rakibe vermişti.

Karşılaşmanın ardından oyunu beğenmediğini ve bunu bir an evvel düzelteceklerinin sözünü veren Ersun Yanal, basın mensuplarının karşısına çıktı.

Muhabir arkadaşların Emre Belözoğlu ve Max Kruse'nin yokluğunda Ozan-Gustavo-Tolga 3'lüsünün yaratıcılığı düşürdüğünü ve o tipe en uygun oyuncunun Mehmet Ekici'nin olduğunu hatırlatması üzerine deneyimli teknik adam küplere bindi.

Basın mensubunun; 'Ekici'yi dışarıda bıraktığım için üzgünüm' demiştiniz... 'Pişmanlığınız devam ediyor mu?' sorusuna üzerine Yanal, 'Ne alakası var! Geldiğimiz yer neresi, konuştuğumuz konu neresi' diyerek toplantıyı terk etmişti.

Takımın asist lideri Max Kruse ile oyun lideri Emre olmayınca; ortaya koyulan oyun Ersun Yanal'ı tatmin etmemişti. Yanal da; her zamanki gibi Miha Zajc'ı 11'de düşünmemiş, Tolgay Arslan, formsuz, Mehmet Ekici de lisanssız olunca; Ozan-Tolga-Gustavo üçlüsüyle maça başlamıştı.

Bu durumdan herkes gibi şikayetçi olan başarılı taktisyen, iki oyuncusunun da dönüşünü dört gözle beklemeye koyuldu. Milli aranın ardından iki yıldızına da kavuşacak olmanın sevincini yaşayan Ersun Yanal, orta sahayı Luiz Gustavo-Emre Belözoğlu-Max Kruse üçlüsünden oluşturacak.

Özellikle bu üçlüde kritik isim; Emre Belözoğlu... Atakalara yön veren, takımı ateşleyen, sahada takımın hakkını savunan oyuncu, Yanal'ın sisteminin en önemli parçası...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya