SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Emre Belözoğlu: Fenerbahçe bizim en kıymetlimiz

FUTBOL | 03.07.2020 15:24

Fenerbahçe yönetimi Silivri'ye çıkarma yaparken sarı-lacivertlilerin kaptanı Emre Belözoğlu, FB TV'ye 3 Temmuz süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Emre Belözoğlu: Fenerbahçe bizim en kıymetlimiz

Fenerbahçe yönetimi, 3 Temmuz'un yıldönümünde Silivri'ye çıkarma yaparken Emre Belözoğlu da FB TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.Fenerbahçe Kumpas Davası'na müşteki sıfatıyla katılan Ali Koç, "Fenerbahçe, tertemiz bir geçmişe sahiptir. Şike yapmamıştır, asla da yapmaz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kaptanı Belözoğlu ise, 3 Temmuz sürecini kulüp televizyonuna şu sözlerle anlattı: "Yaşanmışlıklar, hem acı hem de ülkemize ders niteliğinde. Fenerbahçe camiasınınin destansı mücadelesi ise, ansiklopedilere dahi sığmaz.

2010-11'de yaşadığımız haklı şampiyonluğu yaşayan ender sporculardan bir tanesiyim. Sıkıntılı bir sürece itilmek istesek de; ayakta kalmasını bildik. Bunda en büyük vesile; camiamızın büyüklüğü ve taraftarımızın arkamızda dimdik  durmasıydı. Tekrarlamakta fayda var: Bizi diğer camialardan farklı kılan en büyük değerimiz de bu.

Fenerbahçe'nin duruşu; Türkiye'ye örnek oldu. O dönemde; ülkemizin içinden geçtiği süreci düşününce yaşanlar hiç de kolay değildi. Ancak camiamız bu süreçte dimdik durdu. Herkese örnek oldu. Haklı davamız devam ediyor. Kazanacağımıza inanıyoruz.

Adalet sistemine güveniyoruz. O dönem, her sabah yeni bir gazete ve internet haberiyle güne başlıyorduk. Hiç kolay olmadı. Elimizden geldiğince; camiamızı doğru temsil etmeye çalıştık.

Hatalarımız olmuş olabilir ancak o dönem Fenerbahçe bayrağını arkadaşlarımıla beraber yere koymadık. Benden sonra gelecek nesillere önemli bir miras bıraktığımı düşünüyorum. Türkiye bizim ülkemiz. Ay-yıldızlı bayrak hepimizin üzerinde dalgalanıyor ancak Fenerbahçe bizim kıymetlimiz... Ona sahip çıkmamız gerekiyordu. Zor süreçti; Allah bir daha yaşatmasın...

Başta; Volkan Demirel, o dönemki teknik direktörümüz Aykut Kocaman herkes camiamıza sahip çıktık. Devam eden süreçte; haklılığımız da ortaya çıktı. Ve bunun artık sonuçlanıp tescil edilmesi gerekiyor. Camiamız gibi bizim de beklentimiz bu şekilde.

Taraftarımızın desteği, birleşmesi; dünyada örneği olmayan bir süreçti. Ayakta kalmamıza vesile oldular. Fenerbahçe ile ne kadar gurur duysak az. İslam Çupi'nin de yazdığı gibi; Fenerbahçe'nin büyüklüğünün sadece kupa büyüklüğü olmadığını, gösteren önemli bir dönemdi" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya