SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

REKOR: Futbol tarihinin en hızlı hat-trick rekorları

FUTBOL | 08.10.2019 11:34

1 Profesyonel futbol ligleri tarihinin en hızlı hat-trick'i İsveçli eski futbolcu Magnus Arvidsson'a ait. IFK Hässleholm formasıyla 1995'te Landskrona BoIS maçında 89 saniyede 3 gol kaydetti ve rekoru ele geçirdi. Arvidsson'un lakabı Mr. Hat-trick...

Profesyonel futbol ligleri tarihinin en hızlı hat-trick'i İsveçli eski futbolcu Magnus Arvidsson'a ait. IFK Hässleholm formasıyla 1995'te Landskrona BoIS maçında 89 saniyede 3 gol kaydetti ve rekoru ele geçirdi. Arvidsson'un lakabı Mr. Hat-trick...

2 Hat-trick'i hat-trick yapan elbette çok az futbolcu var ama bunu en hızlı yapan isim Bournemouth formasıyla Ted MacDougall oldu. Kasım 1971'de FA Kupası 1. tur maçında Margate'e 9 gol atmayı başarmıştı. Maç 11-0 bitmişti.

Hat-trick'i hat-trick yapan elbette çok az futbolcu var ama bunu en hızlı yapan isim Bournemouth formasıyla Ted MacDougall oldu. Kasım 1971'de FA Kupası 1. tur maçında Margate'e 9 gol atmayı başarmıştı. Maç 11-0 bitmişti.

3 Kamera ile kayda alınan en hızlı hat-trick İrlanda Ligi'nde Shelbourne-Bohemians mücadelesinde Jimmy O'Connor'un 2 dakika 13 saniye'de attığı 3 goldü.

Kamera ile kayda alınan en hızlı hat-trick İrlanda Ligi'nde Shelbourne-Bohemians mücadelesinde Jimmy O'Connor'un 2 dakika 13 saniye'de attığı 3 goldü.

4 Dünyanın en talihsiz hat-trick rekoru ise James Hayter'a ait. 2004'te Bournemouth forması ile Wrexham'a 140 saniyede attığı 3 golle İngiltere alt ligler rekorunu ele geçirmişti.

Dünyanın en talihsiz hat-trick rekoru ise James Hayter'a ait. 2004'te Bournemouth forması ile Wrexham'a 140 saniyede attığı 3 golle İngiltere alt ligler rekorunu ele geçirmişti.

5 Hayter'ın ailesi de maçtaydı, 80'de vapuru kaçırmamak için stadı terk ettikleri sırada James yedek kulübesindeydi. 84. dakikada oyuna girdi, 86'da ilk ve 88'de 3. golünü attı, ailesinin ise onu izlediğini sanıyordu!

Hayter'ın ailesi de maçtaydı, 80'de vapuru kaçırmamak için stadı terk ettikleri sırada James yedek kulübesindeydi. 84. dakikada oyuna girdi, 86'da ilk ve 88'de 3. golünü attı, ailesinin ise onu izlediğini sanıyordu!

6 İngiltere Premier Lig'in en hızlı hat-trick rekorunu canlı seyretmiş olma ihtimaliniz yüksek: 2015'te Sadio Mane'nin Southampton forması ile Aston Villa'ya 2 dakika 56 saniye içinde attığı 3 gole canlı tanıklık edenler için unutulmaz bir deneyimdi.

İngiltere Premier Lig'in en hızlı hat-trick rekorunu canlı seyretmiş olma ihtimaliniz yüksek: 2015'te Sadio Mane'nin Southampton forması ile Aston Villa'ya 2 dakika 56 saniye içinde attığı 3 gole canlı tanıklık edenler için unutulmaz bir deneyimdi.

7 Şampiyonlar Ligi hat-trick rekoru ülkemizde forma giymiş bir futbolcuya ait... 2011'de Dynamo Zagreb'e karşı Lyon formasıyla 7 dakikada 3 gol kaydeden Bafetimbi Gomis rekorun sahibi.

Şampiyonlar Ligi hat-trick rekoru ülkemizde forma giymiş bir futbolcuya ait... 2011'de Dynamo Zagreb'e karşı Lyon formasıyla 7 dakikada 3 gol kaydeden Bafetimbi Gomis rekorun sahibi.

8 Türkiye'nin hat-trick rekoru Mateja Kezman'da; 2008'de Fenerbahçe formasıyla Alanyaspor'a karşı 3 dakika 25 saniyede 3 gol atan Sırp futbolcu rekoru elinde bulunduruyor.

Türkiye'nin hat-trick rekoru Mateja Kezman'da; 2008'de Fenerbahçe formasıyla Alanyaspor'a karşı 3 dakika 25 saniyede 3 gol atan Sırp futbolcu rekoru elinde bulunduruyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya