SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Erden Timur: Mesele Galatasaray meselesi değil

FUTBOL | 03.10.2022 14:21

Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, Beyaz TV’ye açıklamalarda bulundu.

Erden Timur: Mesele Galatasaray meselesi değil

Erden Timur, yabancı futbolcu statüsünde forma giyen Yusuf Demir hakkında konuştu. Timur, genç futbolcu için, "Yusuf sonuçta Türk. Bunu sadece Yusuf bazında da düşünmemek gerekiyor. Yusuf gibi bir sürü oyuncu var mesele Yusuf meselesi değil. Mesele Galatasaray meselesi değil. Mesele orada Türk vatandaşı olan bir sürü Türk çocuğumuz var diyeyim. Anayasanın 10. maddesine de aykırı. Anayasanın çalışma hakkı maddesine aykırı. Bu çocuklar Türkiye'ye geldiğinde, direkt çalışabiliyor başka bir yerde. Ama böyle olunca çalışma izni alması gerekiyor. Orada bir aykırılık var. Bizim oyuncularımızdan İtalyan pasaportuna sahip olan oyuncular aynı zamanda başka ülke vatandaşı ama İtalya'ya gidince İtalyan olarak oynuyor. Başka ülkelerde de böyle. Avrupa'da çift pasaportu varsa o şekilde oynuyor. Avusturya Milli Takımı'nda oynamasa Türk Milli Takımı'nda oynasa, Avusturya'da Avusturya vatandaşı olarak oynayacak. Yani bunu böyle uygulardan nadir ülkelerden birisiyiz. Çözüme kavuşması gerekiyor." dedi.

Erden Timur, "Yusuf'un durumu için Cumhurbaşkanı ya da TFF ile görüşecek misiniz?" şekilde gelen soruya ise, "Yusuf Demir için TFF başkanına ya da Cumhurbaşkanına gitmemiz söz konusu değil." cevabını verdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya