SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Eritreli futbolcular yine sırra kadem bastı

FUTBOL | 24.12.2019 12:55

Eritreli futbolcular yine sırra kadem bastı

Ülkelerinde karşı karşıya kaldıkları hayat şartlarından memnun olmayan Eritreli futbolcular kaçış için uluslararası müsabakaları kullanmaya devam ediyor. Ekim ayında U 20 turnuvasına katılmak için Uganda'ya gelen Eritre'de 4 futbolcu kayıplara karışırken bu kez 7 futbolcu yine Uganda'da ortadan kayboldu. 

BU KEZ 7 OYUNCU ORTADAN KAYBOLDU

Doğu ve Orta Afrika Futbol Federasyonları Konseyi (CECAFA) Kupası'na katılmak üzere Uganda'ya gelen  Eritre Milli Takımı'ndan 7 futbolcu takımla birlikte dönüş uçağına binmezken başkent Kampala’da sırra kadem bastı. .

CECAFA SÖZCÜSÜ: POLİS ARAMA BAŞLATTI

Polis kaybolan 7 oyuncu için aramalara başlarken Doğu ve Orta Afrika Futbol Federasyonları Konseyi (CECAFA) Kupası sözcülerinden Rogers Mulindwa da olayı doğruladı. 

‘BULMAYA YAKINIZ, NOELDE UGANDA’DA OLMAYABİLİRLER’

Mulindwa, "Sahip olduğum bilgiler, 7 tanesinin kaçtığı yönünde. Polise, Uganda Futbol Federasyonu'na ve büyükelçisi önceden bildirimde bulunduk. Onları bulmak için çok çalışıyoruz ve sanırım onları alacağız. Noel'de Uganda'da olmayabilirler" açıklamasını yaptı. 

TAKIM FİNALDE UGANDA’YA 3-0 YENİLİP 2. OLDU

Takımın geri kalan kısmı finalde ev sahibi Uganda'ya 3-0 kaybedip 2.'likte bitirdikleri turnuvanın ardından ülkelerine dönerken geçmişte Eritre'den kaçan birçok futbolcu bulunuyor. 

EKİM AYINDA 5 FUTBOLCU OTELDEN KAÇTI

Son olarak ekim ayında Uganda’da kaldıkları otelden kaçan  gelen 5 Eritreli futbolcu, ülkelerine dönmeyerek Uganda’ya iltica talebinde bulundu.

2015 yılında 10 futbolcu Botswana'da Dünya Kupası eleme maçını oynadıktan sonra evlerine dönmeyi reddetti. 

AYNI TURNUVADA DAHA ÖNCE DE KAÇAN KAÇANA

2 yıl önce 15 oyuncu ve takım doktoru, Uganda'da CECAFA Kupası sırasında da ülkeden kaçtıktan sonra sığınma hakkı verildi.

2009 gerçekleştirilen turnuvada da antrenör ve bir görevli dışında tüm takım Kenya'dan eve dönemedi .

BİNLERCE ERİTRELİ KAÇMAYA ÇALIŞIYOR, HÜKÜMET YALANLIYOR

Uluslararası Af Örgütü (AI) binlerce Eritreli'nin ülkeden kaçmaya devam ettiğini belirtirken Eritre hükümeti bu iddiaları geçmişte reddederken ve kaçanların rakamlarının uydurulduğunu iddia etmişti.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya