SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Böylesine geri zekalı derim'

FUTBOL | 20.10.2019 11:33

'Böylesine geri zekalı derim'

Beşiktaş'ta; gündem başkanlık seçimi olsa da siyah-beyazlılar, lig yarışına devam ediyor... Başkent'te Ankaragücü karşılaşan Kara Kartal, rakibiyle golsüz berabere kalıp deplasmanda kazanamama serisine devam etti.

Eski hakem ve ünlü futbol yorumcusu Erman Toroğlu, köşesinde; 'İki takımı değil hakemi seçerim' adlı başlıklı bir yazı kaleme aldı. Toroğlu, hakemle diyaloga girip kırmızı kartla oyun dışında kalan Ankaragücü kaptanı Sedat Ağçay'ı da sert dille eleştirdi.

"ANKARAGÜCÜ ÇOK KOŞUP ÇOK MÜCADELE EDİYOR"

Ankaragücü toplama bir takım. Çok koşup çok mücadele ediyorlar... Ancak belli bir oyun planları yok. Çoğunlukla boşu boşuna koşuyor ve mücadele ediyorlar.

Beşiktaş ise daha bir derli toplu görünüyor. En azından ne yaptıklarını biliyorlar. Ama onlar da iyi oynuyor mu? Hayır... Zaten koskoca 45 dakikada 1 tane pozisyon vardı. Onu da siyah-beyazlılar yakaladı.

İkinci yarıda; maç ilerledikçe Beşiktaş'ın da baskısı attı. Ama bu baskı da haybeyeydi. Göstermelik baskı. Ankaragücülü oyuncular da yorgunlar, daha fazla kapanıyorlar ama iyi kontratak yapamıyorlar. Yük çok fazla defansa biniyor.

 

 

"VE SAHNEYE SEDAT ÇIKIYOR"

Ve sahneye Ankaragücülü Sedat Ağçay çıkıyor. Hakeme bir şeyler söyleyip atılıyor... Muhakkak küfür ediyor. Altını çizerek söylüyorum, böyle bir pozisyonda; hakeme küfür eden oyuncuya ben 'geri zekalı' derim. Ama futbolcu millleti akıllı, zekidir; geri zekalıdan futbolcu olmaz.

Bunun sebebi neydi peki? Bence; çok fazla yük bindi, antrenman eksikliği de var, beynine de oksijen az gitmeye başladı, saçma sapan bir işe kalkıştı!

Bunu küme düşme maçında yapsa 'maçı sattı' derler. İkili mücadele olsa, kritik bir atağı kesip atılsa; öpüp başıma koyacağım. İşin enteresan tarafı Beşiktaş, 10 kişi kalan rakibinden yine de yararlanamadı.

"BEŞİKTAŞ HİÇ İYİ DEĞİL"

Beşiktaş hiç iyi değil... Ne futbolcuların ne de teknik heyetin havası iyi değil.. Bakalım yeni yönetimle birlikte, kımıldayacak mı siyah-beyazlılar? Ankaragücü için bu altın değerinde bir puan oldu.

Bu kadar efor sarf ettikten sonra haftaya oynayacakları maça daha derli toplu çıkarlar inşallah. Hakemi çok dikkatle izledim. Futbolcularla münasebeti iyi, gördüğünü çalmaya gayret ediyor. Bayağı beğendim.

"HAKEMİ ÇOK BEĞENDİM"

İnşallah daha da iyi olur. Çünkü bir maşallah diyoruz, ondan sonra bir bakıyorsunuz rezalet! Ama fiziği, duruşu ve hareketleriyle; özellikle de karşılaşmayı oynatma isteğiyle iyi puan verdim. Maçta birini seç deseler; iki takım yerine hakemi seçerim...

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya