SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Erman Toroğlu: Bana bak Ali

FUTBOL | 07.11.2019 14:50

Erman Toroğlu: Bana bak Ali

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği Genel Kurulu'nun ardından açıklamalarda bulunmuştu. Sarı-lacivertlilerin 1 numarası, bir 'hakem eskisi' diyerek Erman Toroğlu'nu işaret etmiş, eski hakem şimdilerin yorumcusu hakkında çarpıcı açıklamalara imza atmıştı.

Erman Toroğlu'nda Ali Koç'a cevap gecikmedi... Toroğlu, köşesinden 'Bana bak Ali' başlıklı sert bir yazı kaleme aldı...

Bak Ali, aslında sana Ali de dememeliyim. 'Bak sen' demeliyim. Çünkü sen bana 'hakem eskisi' olarak hitap ediyorsun. Ama ben Fenerbahçe camiasına saygımdan 'bak Ali' diyeceğim.

Başkanlıktan ayrıldıktan sonra 'başkan eskisi' derim zaten... Önce bir karar ver. Bak Ali, hangi iki medya grubundan bahsediyorsun? Hangisi siyasi, hangisi sportif olarak üzerine geliyor? Muhalefeti destekleyenlerden üstüne gelinmeyeceğine göre, senin mantığına göre iktidarı destekleyen kurumdan baskı var.

Bir hafta evvel Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaret etti. Keşke bu cümleleri kendisine söyleseydin. İkili oynama! İşin siyasi yönü beni ilgilendirmez, sportif yönü ilgilendirir.

Bak Ali, bizim programları izlememişsin belli. Senin yanındakiler, bunları izleyip ne söylemişlerse onlara dikkat et. Sana iyilik değil kötülük yapıyorlar.

Bak Ali, çok acemisin. Başkanlığa sistemi değiştirme iddialarıyla geldin. Bu senin söylediklerin 1950- 60'larda vardı. Aziz Yıldırım bile daha akıllıca yaptı. Çünkü onda liderlik vasfı vardı, sende yok.

Bu tip konuşmaları yapmadan ya programı izle ya da bu işi bilenlere seyrettir. Yoksa böyle taca çıkarsın. Ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum; bunun Galatasaray'ı, Fenerbahçe'si, Beşiktaş'ı, Ankaragücü'sü yok.

Ben top oynarken belki de sen hayatta yoktun. Olabilir... Ancak önce karşı tarafa saygı duyacaksın. Param var deyip bu işlere böyle girersen sakatlanırsın, yanarsın...

Bizim programda; hakem hatalarının artık olmaması, VAR'ın çok doğru kullanılması, adaletin tam sağlanması konuşuldu. Bunun Fener'i, Beşiktaş'ı, Ankaragücü'sü, Antalya'sı yok Ali.

Bunun siyasi ayağı da yok Ali. Bu seni ilgilendirir, bunun hesabını sen verirsin. Fenerbahçe yıllarca şampiyon oldu. Ne başkanlar gördü. Çatır çatır oynayarak şampiyon oldu. Futbol oynarsan bunu kimse engelleyemez. 'Penaltım, faulüm, tacım verilmedi' diyen bu işte hiç başarılı olamadı.

Bak Ali, biz spor programı yapıyoruz, bizde görüntü yok. Trabzonspor kaptanının ayağı neredeyse rakip tarafından kırılacak. Hakem VAR'a gitmiyor çünkü pozisyon kırmızı. Ve o kaptan bundan dolayı Avrupa maçında oynamayacak. Bordo-mavililerin Sörtloth'a yapılan müdahalede gene penaltısı verilmiyor. VAR yine yok.

Ertesi gün Kayseri-Fenerbahçe maçında Vedat Muriqi'i yapılan net bir penaltı var. O da verilmiyor. Altay Bayındır'ın net atılması lazım yine olmuyor. Bunlar için TV'de net yorum yapıyorum. 'Bunların VAR'a gitmesi lazım' diye bas bas bağırıyorum. Bilmiyorum Ali, kötü mü yapıyorum acaba?

Şimdilik sana bu kadar yeter. Ancak sana bir şeyler daha hatırlatacağım Ali. Zenginmişsin beni ilgilendirmez. Sonuçta aynı kefene gireceğiz. Yıllardır bu işin içindeyim futbolculuk-hakemlik yaptım. Kulüp içindeki büyüklerine danış. Çünkü sen o zaman kısa pantolonla geziyordun.

'Fenerbahçe'nin deplasmanlardaki zor maçlarına beni isterler miydi?' diye bir sor. Hatta hakemler torbadan kurayla çekildiği dönemde; torbaya 3 tane Erman Toroğlu ismi atılıp benim çıktığımı da sor istersen.

İnsan 7'sinde neyse 70'inde de odur. 'Bunları dinledim ve hayrete düştüm. Hemen Ersun Hoca'yı aradım. Aman hocam; dikkat et, bize karşı bir oyun var, futbolcuları uyar' demişsin. Bu senin ağzından.

Bak Ali, eğer MHK'yi etkileyebiliyorsam yuh olsun onlara. Ama bu kadar gücüm varsa Ali, şampiyon olman için benimle iyi geçineceksin. Bu, senin mantığına göre... Başka şansın yok...

Takım yenilince sakın başka yönlere gitme, teknik adamına ve takımına bak Ali. Sonra muhallebi yerken dişin kırılır...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya