SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Erol Bulut: Transferi oturup konuşacağız!

FUTBOL | 05.01.2021 00:30

Fenerbahçe'nin Kasımpaşa galibiyetinin ardından Erol Bulut açıklamalarda bulundu. Bulut, transfer sorusuna; "Yönetimle oturup konuşacağız" karşılığını verdi.

Erol Bulut: Transferi oturup konuşacağız!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu. Başarılı teknik adam, transfer yapacak mısınız sorusuna; "Limitler açıklandı. Çok minimum bir hareket alanımız var. Şu an takımımızdan memnunuz. Bir şeyler yapabiliyorsak hep birlikte göreceğiz neler yapabiliriz. Onu zaten oturup kendi aramızda istişare edeceğiz" karşılığını verdi.

Kasımpaşa maçını ve takımın şu ana kadarki durumunu değerlendiren Bulut, "Biz, sezon başından bu yana; kenar ortalar, dikine paslar, defans arkası koşular olsun; bütün varyasyonları sürekli çalışıyoruz. Aynı şekilde duran toptan yeterince gol attık.

"TRANSFERİ OTURUP KONUŞACAĞIZ!"

Benim takımların genelde duran toptan yeterince gol atıyor zaten. Bu geçen sene olsun, ondan önceki sene olsun aynı şekilde Fenerbahçe'de de devam ediyor. Biz tüm opsiyonları çalışıyoruz.

Büyük takımın kapanan rakiplerine karşı ne çalışılması gerekiyorsa biz bunların hepsine çalışıyoruz, bundan herkes emin olsun. Bazı maçlarda istediğimiz olmuyor, bazı maçlarda doğru tercihleri kullandığımız zaman istediğimiz sonuç ortaya çıkıyor. Bir veri vereyim; kaleye engellenen en çok şutu olan takımlardan biriyiz. Ortalama kaleye 48 tane şut atıyoruz.

"HER ZAMAN SÖYLEDİM. BAHANE ARAMIYORUM"

48'in sadece %15'ini doğru kullanmış olabilsek; şu an 5-6 puan daha fazlası olacaktı. Daha fazla gol atıp daha az gol yemiş olacaktık. Ancak bu futbol... Bunu sağlayabilmek için çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz.

Kolay değil. Yeni kurulan bir takımız. 18 yeni transfer var. Sezon başı aralıklarla gelen futbolcularımız oldu. Her zaman söylüyorum, ben bir bahane aramıyorum. Bu bir gerçek. Bunun üzerinde çalışacağız. Daha iyiye gitmemiz gerekiyor. Gidebileceğimiz kapasitemiz de var. İnşallah önümüzdeki haftalarda daha üst seviyelere geleceğiz.

"HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK!"

Hatalar oluyor, herkes hata yapabilir. Biz de hata yapıyoruz, futbolcularımız da hata yapabiliyor ama hataları her zaman minimuma getirmemiz gerekiyor. Ondan sonra umuyorum ki her şey daha iyi olacak.

Sakatlıklar olacak. Yoğun maç programı, maçta sakatlanan arkadaşlarımız oluyor. Bazen antrenmanda gerçekleşebiliyor. Bunlar olacak, önümüzdeki haftalarda da olacak. Bunları zaten sağlık ekibimiz gidermeye çalışıyor. Biz zaten antrenmanlarımızı biraz olsun oraya yönelik yapıyoruz.

"SADIK, SOL BEKTE MÜTHİŞ OYNADI"

Bugün de sakat sakat oynayan oyuncularımız oldu. Sadece 1-2 antrenmana çıkan arkadaşlarımız oldu ve 90 dakika maç oynadılar. Bu kolay bir iş değil. Hastalıktan sonra dönüp sadece 1-2 gün antrenmanla 90 dakika maç bugün oynandı.

Hafif sakatlıkları devam eden birkaç arkadaşımız vardı, sonradan oyuna giren ve oynayan arkadaşlar çok iyi performans gösterdiler. Sadık, sol bek pozisyonunda ilk kez oynadı, müthiş oynadı. Rakip karşısında hemen hemen hiçbir hata yapmadı. Bunlar olacak, iki sol bekimiz yok ama bugün Sadık orada müthiş bir iş başardı. 25 futbolcumuzun hepsini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz.

4-5 puan daha fazlamız olabilirdi. Yine 48 kale içindeki şutun %15’ini iyi değerlendirmiş olsaydık şu anda farklı bir yerde olabilirdik. Ama futbol bu ve çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya