SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Erol Bulut'tan Mesut Özil ve hakemler hakkında açıklama!

FUTBOL | 23.01.2021 23:47

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erol Bulut'tan Mesut Özil ve hakemler hakkında açıklama!

Fenerbahçe'nin teknik patronu Erol Bulut, A Spor'a konuştu. Gündeme dair soruları yanıtlayan Bulut, Mesut Özil hakkında da açıklamalarda bulundu.

"TOPU RAKİBE VERMEK DAHA YATKIN BİR SİSTEM OLDU"

Sezonun ilerleyen dönemlerinde sistemi değiştirdiklerini söyleyen Erol Bulut, ""Her eleştiriye açığım. Hatalarımız elbette oluyor. Hatalarımızı en kısa sürede toparlamaya çalışıyoruz. Sistem her maçta değişebiliyor. 5-10 metre kaymalarla oyunda her şey değişebiliyor, formasyonlar da öyle. Sezonun ilerleyen döneminde topu rakibe verip, topun arkasına geçip, topa göre pozisyon alıp, rakibi sıkıştırıp kaleye gitme felsefesini belirledik. iyi bir görüntü çizdi. 6 maçın 5'ini kazandık bu felsefeyle. Kalemizde daha az pozisyon veriyoruz. Bu bize daha yatkın bir sistem oldu. Bu demek değil ki önümüzdeki maçları böyle oynayacağız. Bizim sadece 'Caner orta yapsın, gidelim gol atalım' diye bir felsefemiz yok" dedi.

"MESUT EN İYİ 10'LARDAN"

Mesut Özil transferini değerlendiren Bulut, "Mesut'un kalitesini konuşmaya gerek yok. Benim gözümde dünyanın gelmiş geçmiş ilk 10'daki en iyi 10 numaraları arasında. Karakteri düzgün bir kardeşimiz. En kısa zamanda oturup konuşacağız. Telefonda kısa bir görüşmem oldu. O da geldiğinde bize katkı sağlayacaktır. Oyuncularımın birbirlerini iyi anlamaları gerekiyor. Öyle olduğunda işler çok daha kolay oluyor. Takım arkadaşını iyi tanıman gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"SİSTEMİ ONUN ÜZERİNE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Mesut'un sistemdeki en iyi yeri alacağını belirten genç teknik adam, "Mesut Özil şimdi geldi. Sezon başında takımda olmadı. Komple bir sistemi değiştirmek zor olacaktır. Mesut bizim şu anki sistemimiz üzerinde yerini en iyi şekilde alacaktır. Takım arkadaşlarının ona yardımcı olması gerekiyor. Mesut 3-4 oyuncuyu bağlayacaktır. Onun üzerine oyun sistemimizi gerçekleştireceğiz" açıklamalarında bulundu.

"MESUT EN GÜZEL CEVABI SAHADA VERECEKTİR"

Yıldız oyuncunun takım savunmasına yardımcı olmadığı yönündeki eleştirileri değerlendiren Bulut, "Mesut 10-15 gün karantina nedeniyle antrenman yapmadı. Zaten ön çalışması olacak. Antrenmanlarını yapacak. 1 hafta 10 günde belli bir seviyeye gelecektir. En kısa zamanda aramazdı olmasını istiyoruz. Onu oynatmak için getirdik. Bize ve takım arkadaşlarına katkısı olsun diye getirdik. Mesut'a geçmişte İngiltere ve Almanya'da yapılan yanlışlar oldu. O da güzel cevabı Fenerbahçe'de, sahada takım arkadaşlarıyla bile verecektir" söylemlerini kullandı.

"STANDARTI TUTTURAMADILAR"

Bulut hakemlerle ilgili, "Hakemler konusunda bir türlü standartı tutturamadık. Bazen Premier Lig maçı yönetir gibi yönetiyorlar, sertliğe izin veriyorlar bazen basketbol maçı gibi her temasa faul veriyorlar. Bunun bir standartı olması lazım. Oyunun temposu ile ilgili hakemlere de çok iş düşüyor. Bazen tempo yapmak istiyorsun ama yapamıyorsun. 30 saniyede bir düdük" sözlerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya