SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ersun Yanal’dan Galatasaray değerlendirmesi

FUTBOL | 18.04.2020 21:54

Teknik direktör Ersun Yanal, Instagram’da bir canlı yayına katıldı. Yanal, Galatasaray'la ilgili çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

Ersun Yanal’dan Galatasaray değerlendirmesi

Fenerbahçe ile yolları ayıran teknik direktör Ersun Yanal, Instagram’da bir canlı yayına katıldı. ‘Kliniksporpsikologu’ adlı hesaba konuk olan Yanal, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“ÜLKEMİZDE EN BÜYÜK BAŞARILAR YERLİLERLE”

Teknik direktör Ersun Yanal, “Ülkemizdeki en büyük başarıları incelediğimizde; kendi ülkemizden çıkan oyuncuların oynadığı takımlar başarılı oldu. Örnek olarak Galatasaray’ın 2000 yılında UEFA Kupası ve 2002 yılındaki Dünya Kupası. Bugün gördüğümle; Çağlar, Merih, Ozan, Cengiz, Yusuf gibi oyuncular oldukça hazır olduklarını gösteriyor. Yetenek, futbolcuyu belirli bir noktaya getirir. Ondan sonrasını ise karakteri belirler. Bu da geleceği.” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ DEDİĞİMDE…”

Fenerbahçe’yle ilgili de konuşan tecrübeli hoca, “Fenerbahçe için ‘Sivil toplum örgütü’ dediğimde, insanlar beni eleştirdi ancak bütün kulüpler sivil toplum örgütü. Fenerbahçe ise bu alanda en büyüğü... Çok daha fazla spor sivil toplum örgütüne sahip olmalıyız. Genç arkadaşlarımızın, sporcuların gelişimi için bu çok önemli. Diyorlar ki; ‘Genç oyuncu oynatalım’ tamam oynatalım ancak, aynı anda yarışmak gerekiyor. Genç oyuncu tabii ki de önemli.” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya