SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Eski dost Slaven Bilic'ten çarpıcı açıklamalar

FUTBOL | 06.06.2021 15:00

Bir dönem Beşiktaş'ı çalıştıran Slaven Bilic, Fenerbahçe'nin yıldızı Mesut Özil ve Lille'de harikalar yaratan Burak Yılmaz hakkında açıklamalarda bulundu.

Eski dost Slaven Bilic'ten çarpıcı açıklamalar

2013-2015 seneleri arasında Beşiktaş’ın teknik direktörlüğünü yapmış olan Slaven Bilic’ten önemli açıklamalar… Bilic, Fenebahçeli yıldız Mesut Özil ve Lille’i şampiyon yapan Burak Yılmaz hakkında konuştu.

İşte Bilic’in ifadeleri:

“Burak isteseydi, keyfine bakardı”

"Daha önce Atiba Hutchinson için söylediğim; efsane, gerçek bir sporcu ve örnek bir profesyonel sözleri Burak Yılmaz için de geçerli. Burak istese, Türkiye'de çok rahat bir yaşam sürebilir, keyfine bakar ve çok iyi paralar kazanabilirdi. Ancak o tam tersini yaptı ve Fransa'da Lille'i seçti. Kariyerinde birçok şampiyonluk olmasına rağmen oradaki genç oyuncularla birlikte şampiyonluk savaşı verdi ve PSG gibi bir devin olduğu bir ligde tarihi bir başarının mimarları arasında yer aldı. Burak da Atiba gibi gerçek bir sporcu. 20 yaşındaki oyuncuların bazen oyuna olan açlığı kayboluyor ama Burak Yılmaz, bu konuda mükemmel bir örnek. 35 yaşında ve hâlâ çok hırslı ve çok istekli. EURO 2020'de ülkesi için çok önemli işler yapacaktır."

“Tek başına Mesut yetmez”

"Bir oyuncu asla tek başına bir takımı şampiyon yapamaz. Örneğin Barcelona, Lionel Messi'ye sahip ama her zaman şampiyon olamıyor; tıpkı bu sezon olduğu gibi. Sadece Messi değil, İtalya'da Cristiano Ronaldo'lu Juventus, Fransa'da Mbappe ve Neymar'lı PSG de takımlarını şampiyon yapamadı. Takım sporlarında mesela NBA'de LA Lakers, LeBron James'li ilk sezonunda şampiyon olamadı. Ancak çevresine 1-2 yıldız daha gelince bunu başardı. Buradan yola çıkarak Fenerbahçe'de de Mesut'un şampiyonluk için büyük bir sorumluluğu olur ama mutlaka takımdaki diğer oyunculara ihtiyaç duyar. Mesut, benim Premier Lig hocalığı dönemimde Arsenal'deydi. İlk başlarda çok iyi oynuyordu ama kulüpteki dönemi istediği gibi sonlanmadı. Türkiye'de hayali olan, tuttuğu takıma geldi. Çok büyük oyuncu ancak Fenerbahçe'nin şampiyon olması için daha fazlasına ihtiyacı var." (Fanatik)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya