SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Valbuena'dan transfer itirafı!

FUTBOL | 06.10.2019 13:18

Valbuena'dan transfer itirafı!

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'den ayrılan ve Yunanistan Ligi takımlarından Olympiakos'a transfer olan Fransız hücum oyuncusu Mathieu Valbuena, kariyeriyle ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

'YARGILANMADIĞIM BİR YERDE FUTBOL OYNAMAK İSTEDİM'

Fransa basınına konuşan 35 yaşındaki yıldız futbolcu, konuşulmadığı ve yargılanmadığı bir yerde futbol oynamak zorunda hissettiği için Fransa'dan ayrıldığını ve bu esnada Fenerbahçe'den teklif geldiği anda da bu teklifi düşünmeden kabul ettiğini açıklayan Valbuena, başka bir ülkede sıfırdan başlamak istediğini de sözlerine ekledi.

'OLYMPIAKOS İLE MARSILYA ÇOK BENZER'

Şu anda formasını giydiği Olympiakos'u, Fransa Ligue 1 ekiplerinden Marsilya'ya benzeten Fransız futbolcu, taraftarın tutkusunu, kültürünü, ve şehrin Akdeniz kıyısında olmasını Marsilya'ya benzettiğini söyleyerek, kendini burada çok iyi hissettiğini vurguladı.

Olympiakos'un stadındaki soyunma odasının bile Marsilya'nın stadyumu Velodrome'deki soyunma odasına benzeten Valbuena, öte yandan Fenerbahçe'den Yunan ekibine olan transfer sürecini de anlatmaktan kaçınmadı.

'ÖNCELİK FENERBAHÇE'DEYDİ'

Olympiakos'un transfer sorumlusu Jose ile daha Marsilya'da oynarken bir tanışıklığının olduğunu itiraf eden tecrübeli hücum oyuncusu, geçtiğimiz yıl kasım ayında Jose'nin kendisine Olympiakos'a gelip gelmeyeceğini sorduğunu açıkladı. Valbuena bunun üzerine Jose'ye açık kapı bıraktığını ancak önceliğin formasını giydiği Fenerbahçe'de olduğunu söylediğini de itiraf ederek sözlerini sonlandırdı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya