SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Lorik Cana: "Umarım Marsilya birinci çıkar!"

FUTBOL | 28.08.2021 10:30

Galatasaray'ın eski futbolcularından Lorik Cana, Sarı Kırmızılılar'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki kurasını değerlendirdi.

Lorik Cana: "Umarım Marsilya birinci çıkar!"

UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Galatasaray E grubunda Lazio, Lokomotiv Moskova ve Olimpik Marsilya ile eşleşmişti. Sarı Kırmızılılar'da 2010/11 sezonunda top koşturan ve kariyerinde Lazio ve Marsilya formaları da giyen Lorik Cana ise söz konusu kurayı Fransız basınına değerlendirdi. Le Phoceen adlı internet sitesine konuşan eski Arnavut futbolcu şunları söyledi:

"Kura çekildiğinde salondaydım. Turnuvada yer alan ve daha önce benim de oynadığım üç kulübün üç farklı torbada olduğunu ve birbirleriyle karşılaşabileceklerini daha önceden fark etmiştim. Bu durumu biraz da hayal etmiştim. Nitekim tam olarak da bu oldu. Pablo Longoria ile biraz konuştum ve eşleşmelerin benden kaynaklandığını söyledim. 

Üç kulüple de ilişkilerimi çok iyi tuttum. Roma'da yaşıyorum ve Olimpiyat Stadı'nda oynanan tüm maçları takip edeceğim. Velodrome'daki bir maça da gelebilirim. Neden olmasın? Lazio ve Olimpik Marsilya en son eşleştiklerinde ben de maçtaydım ve karşılaşma öncesindeki delegasyonun bir parçasıydım. Kulüpteki bazı insanları görmek çok hoştu. Marsilya'ya gelmek ve maçları takip edebilmek için bu durumdan faydalanacağım.

Galatasaray, büyük oranda yenilenmiş bir takım. Türkiye ligini çok iyi tanıyan ve hem ulusal hem de uluslararası alanda iyi işler yapmayı çok iyi bilen bir hocaları var. Geçtiğimiz yıl şampiyonluğu bir golle kaçırdılar ama Beşiktaş ile aynı puana sahiplerdi. Avrupa kupalarında bu sezonun başı itibarı ile bazı zorluklar yaşadılar ama belli bir değerleri var. Dolayısıyla onları asla küçümsememek gerekiyor. Zira Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde oynamaya alışıklar. 

Lazio'da Maurizio Sarri, uzun yıllar boyunca çok iyi işler yapan Simone Inzaghi'ye göre tamamen farklı bir futbol felsefesine sahip. Takıma çok iyi uyan 3-5-2 sistemiyle üç buçuk yıl Lazio'da kalmak inanılmaz bir devamlılık. Sarri'ninse farklı bir vizyonu var ve kendisi takımı yeniledi. Ulusal düzeyde çok şeyler beklediğimiz bir formasyonla takımı oynatıyor. Onlar da Avrupa'da oynamaya alışıklar. Dolayısıyla belli bir değerleri var. Avrupa kupalarında da büyük hedeflere sahipler.

Marsilya için işlerin zor olacağı doğru ama ben Türk ve İtalyan gazetecileri uyardım. Üç kulübe bağlı olsam da her şeyden önce Marsilya taraftarıyım. Marsilya'nın grubu birinci sırada bitirmesini umuyorum. Galatasaray ve Lazio'dan biri de turu geçerse çok daha iyi olacak."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya