SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Eşref Hamamcıoğlu: Seçim kararı tüzüğe aykırı!

FUTBOL | 22.11.2020 16:28

Galatasaray'da divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu, mevcut yönetimin aldığı seçim kararının tüzüğe aykırı olduğunu belirtti.

Eşref Hamamcıoğlu: Seçim kararı tüzüğe aykırı!

Galatasaray’da 13 Kasım’da açıklanan seçim kararı gündeme bomba gibi düşmüştü. Seçim için tarih veren yönetim, 19 ila 26 Aralık tarihlerinde başkanlık seçimleri yapılacağını açıkladı. Ancak ülkemizde Covid-19’un yayılımını önlemek amacıyla alınan kararlar nedeniyle sarı-kırmızılılarda yapılacak olan seçimin nasıl gerçekleşeceği konusu kafalarda soru işareti bıraktı.

“TÜZÜĞE AYKIRI”

Ayrıca Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’ndan da bomba bir iddia geldi. Seçimlerin tüzüğe uygun bir şekilde açıklanmadığını belirten Eşref Hamamcıoğlu, "Tüzüğümüzün 27., 29. ve 30. maddeleri çerçevesinde bu seçim ilanının tüzüğümüze uygun yapılmadığını görüyoruz. 13 Kasım’da gazetelerde ve resmi sitemizde erken seçim ilanı yapılmıştır, yer, tarih ve gündem belirterek. Seçim yapılmadan önce gerekli izinlerin alınması gerekiyor. 29. madde diyor ki, ’Gerekli izin alınmadan yapılan ilanlar tüzüğe aykırıdır’. Galatasaray’da yine bir ilke imza atıldı. İzinler alınmadan seçim tarihi ilan edildi. Şu an itibarıyla divan kuruluna gelen bir izin belgesi yok" dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya