SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Everton’dan, 6 İngiliz kulübüne yönelik sert eleştiri!

FUTBOL | 20.04.2021 17:59

Everton, Avrupa Süper Ligi organizasyonuna katılma kararını açıklayan 6 İngiliz kulübünü sert şekilde eleştirdi.

Everton’dan, 6 İngiliz kulübüne yönelik sert eleştiri!

İngiltere takımlarından Everton, 'Avrupa Süper Ligi' adıyla kurulan yeni organizasyona katılan 6 İngiliz kulübüne yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Everton'ın yönetim kurulu; Liverpool, Arsenal, Manchester United, Manchester City, Chelsea ve Tottenham'ın ayrı bir ligde oynamaya yönelik girişimlerine ilişkin mesaj yayımladı.

Everton tarafından yayınlanan mesaj ise şu şekilde:

"Bu 6 kulüp, sadece kendi çıkarlarını düşünüyor. Ligimizin ve futbolun itibarını zedeliyor. Bu 6 kulüp, Premier Lig'de aynı puan tablosunda yer aldığı diğer takımlara saygısızlık yapıyor. Ülke ve dünya genelinde taraftarın önemli bir bölümüne ihanet ederek onları kandırıyor. Bu zorlu dönemde kulüplerin daha fazla iş birliğine gitmesi gerektiği halde bu 6 kulüp, gizlice birleşerek futbol piramidinden ayrılma planlarını uygulamaya soktu. Bu piramidi Leicester City, Accrington Stanley, Gillingham, Lincoln City, Morecambe, Southend United, Notts County ve daha nice kulüp oluşturuyor. Bu sayede futbol zenginleşiyor ve taraftarlar bu oyunun tarihine şahitlik ediyor. 6 kulüp ise kendi taraftarına bile saygı duymayarak bu yapının altını kazmaya çalışıyor. Bu akılla açıklanamayan cehalet, futbol dünyası içinde asla kabul görmeyecektir.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya