SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ezgi Çağlar: Farkındalık yaratmak istedim!

FUTBOL | 24.09.2020 13:07

Best FM'in yeni programı "Gökhan Dinç ile Basın Tribünü"ne katılan milli oyuncu Ezgi Çağlar, futboldaki cinsiyetçilik hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ezgi Çağlar: Farkındalık yaratmak istedim!

Best FM’de “Gökhan Dinç ile Basın Tribünü” programına katılan kadın futbolcu Ezgi Çağlar, futboldaki cinsiyetçilikle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Erkek kardeşimi çağırmazlar beni çağırırlardı”

Futbola küçük yaşta başladığını anlatan Çağlar, “Türkiye’de bir kadın nasıl futbol oynar diye çok merak ediliyor. 9 yaşından beri futbol oynuyorum. İkiz kardeşim var, erkek… Onu çağırmazlardı beni çağırırlardı hep. 2005 yılında Bucaspor’da futbol oynamaya başladım. Dünya Şampiyonası’na katılmıştım, dünya üçüncüsü oldum” dedi.

Fatih Vatanspor’a transfer olduğunu açıklayan Ezgi Çağlar şu ifadeleri kullandı:

“Buca’da başladıktan sonra 2 yıl geçti ve milli takıma da seçildim. Alt yaş gruplarında da milli takıma seçildim. Fatih Vatanspor Kulübü’ne transfer oldum ama henüz resmi işlemler gerçekleşmedi.”

“Beden eğitimi öğretmenliği yapıyorum”

Kadın futbolundaki paraların çok düşük olduğunu belirten milli oyuncu, “Yıllık kazancım peşinatlarla beraber 50 bin liraya yakın oluyor. Yurt dışında kadınlar erkeklerle aynı paraları almadıkları için protestolar yapıyor. Gelirler çok komik maalesef. Milli sporculuğumdan dolayı kadrolu beden eğitimi öğretmenliği yapıyorum” yorumunda bulundu.

“Şampiyon bitirdik”

1. Lig’de şampiyon olduk ALG ile… Federasyon direkt şampiyon ilan etti, pandemiden dolayı… 1 puan farkla Beşiktaş’ın önünde bitirdik. Beşiktaş’ı da evinde 2-0 yenmiştik.

“Farkındalık yaratmak istedim”

Projemle sosyal medyada bir farkındalık yaratmak istediğini söyleyen Ezgi Çağlar, “Cinsiyetçi bir yaklaşım var. Bu Melih Bey’e patladı biraz. Çok güzel futbolcularımız sporcularımız var. Bu projeyi gerçekleştirmenin en büyük nedenlerinden biri bunu göstermekti. Erkekler pembe forma yaptırabiliyorlarsa; ben de takım elbiseyle bu projeyi gerçekleştirebilirim dedim. Amacım bir ironi yaratmaktı… Instagram üzerinden bir sosyal mesaj verip farkındalık yaratmak istedim” ifadelerini kullandı.

Son olarak paylaşımından sonra gelen tepkilere değinen Ezgi, “Çevremdeki insanlar destek oldular. Deniz Satar çok destek oldu. Kısa film yapmak isteyenler dahi oldu” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya