SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TFF Başkanı Nihat Özdemir'le görüştü

FUTBOL | 05.05.2020 20:53

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Sağlık Bakanlığında bir görüşme yaptıklarını bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TFF Başkanı Nihat Özdemir'le görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yaptığı yaptığı açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Sağlık Bakanlığında bir görüşme yaptıklarını duyurdu. Salgın tedbirleri kapsamında, futbol maçlarının artık seyircisiz olarak oynanmasının söz konusu olamadığı tarihten sonra Özdemir ile ilk kez görüştüklerini ifade eden Koca, Özdemir'in yaptıkları planlamayla ilgili bilgiler aktardığını söyledi.

“FUTBOL FEDERASYONUMUZUN KENDİ İRADESİ İLE ALACAĞI BİR KARARDIR”

Bakanlığın çalışmaları ve salgının seyriyle ilgili bilgilerin Özdemir'e aktarıldığı ve durum değerlendirmesi yapıldığını vurgulayan Koca, şunları kaydetti, "Koronavirüsle mücadelenin halen bütün toplumda ana gündem maddesi olduğu, diğer konuların pandemi tedbirleri kriterine göre ele alındığı bir dönemdeyiz. Bugünkü görüşmede müsabakaların devamı konusunda somut bir talep gündeme gelmemiştir. Tarafımızdansa herhangi bir yönde öneride bulunulmamıştır. Görüşmemiz, bir talep ve o talebe dönük karar hazırlığı yönünde değil, daha çok istişare amaçlı olarak gerçekleşmiştir. Liglerin devamı konusu, futbol federasyonumuzun kendi iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilmesi durumunda sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak federasyona bildirilebilecektir. İçinde olduğumuz süreçte coşkularını erteleyen, şimdi ise hayatta oyunun bazı kurallarının artık değiştiğini gören futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum."

Aynı zamanda yazarımız Haluk Ayyıldız'ın haberine göre; 
Sağlık Bilim Kurulu, bu akşam saatlerinde TFF'ye bir rapor sundu. Bu rapora göre 
Sağlık Bakanı Koca ile görüşen TFF Başkanı Nihat Özdemir, yarın Federasyon yöneticileriyle birlikte saat 10.00'da bir toplantı yapacak. Başkan Özdemir, toplantıda alınacak kararları öğleden sonra saat 14.00'te açıklayacak.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya